• خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

  خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

 • ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

  ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

 • نماز جمعه ، عامل وحدت

  نماز جمعه ، عامل وحدت

آیت الله مشایخ، امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در ادامه ی بحث دعای عرفه امام حسین (ع) بیان داشتند که امام به گناهان خود اعتراف میکند در حالی که او نه تنها گناه نمیکند اشتباه و خطا هم ندارد. او به ما این درس را میدهد که میبایست خود را همیشه در پیشگاه خدا مقصر بدانیم. امام با هر دو لسان پیش خدا طلب آمرزش میکند.

امام جمعه محترم نوشهر در شروع خطبه دوم درگذشت آیت الله طبسی تولیت آستان قدس رضوی را تسلیت گفتند و همچنین سالروز تاسیس کمیته امام خمینی (ره) را یاد آور شدند و توصیه و تأکید داشتند که رسیدگی به امور محرومین نباید فراموش شود. بیستن اسفند روز راهیان نور است ، نباید فرهنگ جبهه و شهادت تحریف شود. باید جوانان و نسل های آتی برند و ببینند و فداکاری نسلهای گذشته شیعیان فرموش نشود.

وی در ادامه سخنانش افزود : آخرین چهارشنبه ی سال که چهارشنبه سوری نامگذاری شده است به رادیو و تلویزیون این پیشنهاد را میدهم آن خطر هایی که سالهای قبل برای خانواده ها و بچه ها پیش آمده است از حالا مرتب آن را متذکر شوند تا جلوی آن گرفته شود.

آیت الله مشایخ در فراز دیگری از سخنانش به این موضوع اشاره نمود که شورای حکام خلیج فارس حزب الله لبنان را تروریست معرفی کردند . این حرکت آنها در راستای سیاست اسرائیل است ، حکام کشور های عربی به کشور های خود احترام نمیگذارند. عرب ها سید حسن نصرالله را مرد سال انتخاب کردند.

امام جمعه ی محترم نوشهر در اشاره به انتخابات نیز گفتند در زمانی در کشور ما انتخابات برگذار شد که کشور های پیرامون ما را داعش نا امن کرده است (عراق ، سوریه ، ترکیه و … ) . ولی در کشور ما بالحمدالله امنیت کامل برقرار است و خدا را شکر میکنیم. از حضور مردم که 62% شرکت داشتند و این حضور در دنیا از نرم بالایی برخوردار است از کاندیدا ها و برگزار کنندگان انتخابات تشکر می کنیم.

پیامد های انتخابات:

 • اعتماد مردم به مسئولین

 • اعتماد مسئولین به مردم

 • حضور مردم تثبیت مردم سالاری است این حضور مردم میرساند که جمهوری اسلامی زنده است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج اقا مشایخ در مورد پیام رهبر معظم انقلاب در تاریخ 9/12/1394 نیز گفتند: پیام ایشان در سه بخش بوده ، 1- تشکر از مردم ، 2- یادآوری مسئولیت مسئولین نظام که با صداقت و پاکدامنی جواب مردم را بدهند 3- یادآوری مسئولیت مجلس دهم که باید خیلی هوشیار باشند تا از نظام و مردم دفاع کنند.

 

20160304_120901 20160304_120915

یک ديدگاه برای “خلاصه ی خطبه ی نماز جمعه شهرستان نوشهر ایراد شده توسط آیت الله مشایخ مورخ 94/12/14

 1. حسین مشایخ گفت:

  بسیار خوب متشکریم ازمطالب ارا،یشده