• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خواص اگر موضع گیری صحیح کنند فتنه ها شکل نمیگیرند

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز نماز جمعه های این هفته مورخ 12/8/96 گفت : یکی از علل وقوع حادثه عاشورا کوتاهی خواص در عمل کردن به تکلیفشان بود. در هر عصری اگر خواص درست عملکنند فتنه ها شکل نمی گیرد.

ایشان در خطبه دوم گفت در 13 آبان که روز ملی مبارزه با استکبار نام دارد سه حادثه مهم رخ داد که هر سه در انقلاب نقش داشتند و هر کدام در رابطه با آمریکا است. بازداشت و تبعید امام در سال 1343 در پی تصویب قانون نحس کاپیتولاسیون که امام (ره) اعتراض کرد و گفت : دولت ، ملت ایران را از سگ آمریکایی پست تر کرد. حادثه دوم کشتار دانش آموزان در سال 1357 در دانشگاه تهران توسط مأموران شاه در روز های   اوج انقلاب و حادثه سوم تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان مسلمان ، زیرا آنجا کانون حمایت از ضد انقلابیون بود و این حرکت توطئه های آمریکا را خنثی کرد و لذا انقلاب دوم نام گرفت.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه افزود : آموزش و پرورش باید دشمنی های آمریکا را برای دانش آموزان توضیح دهد. ایشان در ادامه توضیح داد : در طول 38 سال آمریکا با انقلاب ایران دشمنی های بسیار کرد که آخرین آن تحریم سپاه است ولی بحمد الله همه جا شکست خورد و در اینجا هم شکست خواهد خورد ان شأالله.

امام جمعه ی نوشهر در فراز دیگری از سخنانش گفت : راه پیمایی روز اربعین جلوه تمام عیار دیپلماسی هراسی تحت محور مقاومت است و یک کنگره جهانی در حال شکل گیری است.

حجت الاسلام مشایخ در پایان اشاره به روز 14 آبان روز مازندران کرد و گفت : در سال 250 هجری قمری که مصادف با روز عید فطر بود حسن بن زید معروف به داعی کبیر در صالحان کجور قیام خود را آغاز کرد و اولین حکومت شیعی در ایران شکل گرفت. الان چند سال است که در روستای صالحان کجور مراسمی تحت عنوان روز مازندران برگزار می گردد، امید است حضور یابیم.