• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 16/6/97 آغاز ماه محرم و ده ی عاشورا را گرامی داشت و گفت: باید خودمان و شهرمان را برای جلسات سید الشهدا آماده کنیم. عذاداری و شرکت در این جلسات جامعه را با روحیه ی امام حسین (ع) و فداکاری یارانش بیشتر آشنا می کند.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم 17 شهریور را یادآور شد و یاد شهدای آن روز را گرامی داشت و گفت: در آن زمان مردم در راه پیمایی ها به خوبی همراهی کردند و در طول این 40 سال نیز مردم همیشه در صحنه بودند. آنچه شهدای آن زمان در آن نقش آفرینی کردند امروز نیز نسل آن ها راهشان را ادامه می دهند. آن روز شهدا و مردم دشمن را خوب شناختند ، امروز نیز ما باید دشمن و راه خود را به درستی بشناسیم.

امام جمعه ی نوشهر در بخش بعدی سخنان خود در خصوص وضعیت اقتصادی کشور گفت: متاسفانه در هفته ی گذشته نیز نبض اقتصادی کشور نامنظم بود. ما در یک جنگ اقتصادی هستیم ، جنگ اقتصادی ای که آمریکا از طریق فشار های روانی ، عملی و اقتصادی علیه ایران به راه انداخته است و هدفش ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی و بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولین و به آشوب کشاندن کشور و امنیتی کردن فضاست. چندین سال است که حضرت آقا مسئله ی اقتصاد مقاومتی را مطرح میکرد و این طرح برای مقابله با دشمن بود و ما میبایست جلوتر پیشگیری می کردیم چرا که دشمن از خواسته های نا به حقش کوتاه نمی آید. ابزار جنگ دشمن تحریم ها و مشکلات اقتصادی و دیده بانش شبکه های مجازی است. الان یک مثلث دشمن ، دولت و مردم داریم . دولت باید با استفاده از اختیارات خود به دنبال راه حل های مشکلات اقتصادی باشد و همچنین نظام توزیع را مقتدرانه به کار گیرد تا توزیع عادلانه باشد مخصوصاً در کالای اساسی (نظام گمرکی و نظام بانکی). دولت می بایست یارانه ها را هوشمند کند و هرجا هماهنگی لازم است در کار باشد. همچنین کارکنان دولا میبایست دلسوزی بیشتری داشته باشند.

امام جمعه ی نوشهر در بخش پایانی سخنان خود به فرمایشات رهبر معظم در مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: هیچ دولتی بدون مردم نمیتواند کار کند و مردم هدف دشمن هستند. دشمن میخواهد با فشار آوردن به مردم ، به دولت فشار بیاورد. مردم نباید ابزار دست دشمن شوند . وقتی در فضای مجازی گفته میشود فلان کالا کم است اگر هجوم برده و انبار خانگی ایجاد کنند میشوند ابزار دشمن. اگر مردم احتکار کنند ، خرید اضافه کنند و ته دل یکدیگر را خالی کنند سرباز دشمن می شوند.