• خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

  • خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

    خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

  • این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

    این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

در روز های پایانی سال آنچه مهم است تهیه مایحتاج مردم است

در روز های پایانی سال آنچه مهم است تهیه مایحتاج مردم است

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مورخ 20/12/95 گفت آنچه در روز های پایانی سال برای مردم مهم است تهیه ی مایحتاج است که مسئولین باید برنامه ریزی کنند .مردم همیشه احتیاج دارند به آرامش و امید و این با برخورد صادقانه مسئولین میسر است. برخورد صادقانه با گزارش صادقانه است که در معیشت مردم دیده شود و نه تنها روی کاغذ باشد. حجت الاسلام مشایخ گفت طرح سهام عدالت خیلی برای مردم شیرین نیست.

امام جمعه ی محترم نوشهر در ادامه گفتند : در استانه ی چهارشنبه سوری آخر سال همه باید از مواد محترقه دوری کنند تا سالم بمانند. تهیه ، فروش و مصرف آن جرم است.

حجت الاسلام مشایخ در بخشی دیگری از خطبه ها گفتند: بازدید از مناطق جنگی با عنوان راهیان نور از دو آسیب جلوگیری می کند  1- فراموشی 2- تحریف . به تعبیر رهبر انقلاب راهیان نور فناوری و استخراج معدن طلای جنگ است. از این معدن ، فداکاری ، ایثار، غیرت و … باید استخراج شود.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه ی سخنانش روز تاسیس بنیاد شهید و روز وفات حضرت ام البنین (س) را گرامی داشت و گفت از حضرت ام ال بنین (س) درس تربیت اولاد ، وفاداری به شوهر و … را باید بیاموزیم.

امام جمعه ی نوشهر در ادامه فرمایشات رهبر انقلاب در رابطه با اقتصاد مقاومتی را نقل کرد و گفت صدام می خواست چند روزه تهران را تصرف کند ولی نتوانست. چرا؟ چون مردم مقاومت کردند. چرا حمله کرد؟ چون در ما احساس ضعف دید.

امروزه در باب اقتصاد دشمن در ما احساس ضعف دیده ولی تاجر فرانسوی به وزیر خارجه فرانسه می گوید هم زمان با سفر به تهران برای امضای قرارداد تجاری مانور در خلیج فارس راه انداختید. او می گوید ایران چون به ما احتیاج دارد نمی تواند حرفی بزند و باید امضا کند این یعنی آنها در ما احساس ضعف کردند و این باعث جرئت دشمن است بر ما . ما باید نقاط قوت خود را نشان دهیم.

حجت الاسلام مشایخ در بخش دیگری از خطبه گفت رهبر انقلاب به رئیس جمهور آذربایجان که به ایران سفر کرد فرمود خیر و مصلحت دولت در همراهی با احساسات مذهبی مردم است اگر مردم با دولت باشند ، دولت نباید نگرانی داشته باشد. متاسفانه دولت آذربایجان احساسات مذهبی مردم را جریحه دار می کند. یک خانم معلم به خاطر رعایت حجاب اخراج شده و شخص دیگری به خاطر حمایت از حجاب به 7 سال زندان محکوم شد.