• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

در زمان غیبت مجری برتر نواب امام زمان (عج) هستند

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 22/2/96 خود و عزیزان نمازگزار را به تقوا و دوری از گناه سفارش کرده و ولادت امام زمان (عج) را تبریک گفتند. ایشان مهم ترین وظیفه ی ما در زمان غیبت را انجام واجبات و ترک محرمات برشمردند.

حاکمیت دینی

حجت الاسلام مشایخ در ادامه ی سخنان خود در بخش اول خطبه ها افزودند : حاکمیت دینی دارای یک رهبر و مدیر برتر است ، اما مدیر برتر در زمان غیبت کیست؟ ایشان در پاسخ به این پرسش گفتند : در زمان غیبت مجری برتر نواب امام زمان (عج) هستند و نواب ایشان همان مجتهد عادل و جامع الشرایط است. دلیل تعارض دنیا با حاکمیت دینی مخالف بودن جهت گیری های حاکمیت دینی با حاکمیت غیر دینی است. در حاکمیت غیر دینی توجه فقط به مادیات است اما در حاکمیت دینی توجه هم به مادیات و هم به معنویات است. حاکم حکومت غیر دینی از همه ی امکانات برخوردار است اما حاکم حکومت دینی می بایست خود را با ضعیف ترین افراد جامعه مقایسه کند، مانند شیوه ی زندگی امام علی (ع) و در عصر حاضر مانند امام خمینی (ره) و امام خامنه ای .

حجت الاسلام مشایخ در ادامه ی سخنان خود به موضوع انتخابات اشاره کردند و گفتند : حضور حداکثری مردم زمانی خوب است که با بصیرت بالا و تشخیص درست و انتخاب اصلح همراه باشد. در انتخاب اصلح باید سالم ترین افراد را شناسایی کنیم. اوصاف شخص سالم پایبند بودن وی به اخلاق و دین و استکبار ستیز بودن اوست و همچنین اینکه خود و اعضای کابینه ی او غرب گرا نباشند. می بایست به ابزار تبلیغ و شعار کاندیدا ها توجه کرد. حجت الاسلام مشایخ در ادامه به بررسی اهداف دشمن پرداخته و گفت ک دشمن 3 هدف دارد ، کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت. هدف کوتاه مدت همان برهم زدن امنیت و ایجاد درگیری های خیابانی مانند فتنه 88 است که باید با آن برخورد شود. برنامه میان مدت دشمن تاثیر در معیشت و زندگی مردم است تا در اثر بیکاری و فشار فقر مردم دست از دین بردارند. باید کاندیدا ها به مسئله ی اقتصاد و معیشت مردم توجه داشته باشند. هدف بلند مدت دشمن نیز همان تغییر نظام است.

حجت الاسلام مشایخ در مورد انتخابات شورا ها این نکته را متذکر شدند که می بایست کسانی را که منافع عموم برای آنها در اولویت است را بیابیم و می بایست دید برنامه های آنها برای اعتبارات شهرداری چیست.

امام جمعه ی محترم نوشهر در فراز پایانی سخنان خود به بررسی امضای مخفیانه سند 2030 در کشور پرداخته و گفتند : این سند وسیله ی نفوذ دشمن در کشور است و هدف آن آموزش جنسی و سبک زندگی غیر اسلامی غربی به کودکان است. اما در کشور ما مبنا قرآن و اسلام است و می بایست با این سند برخورد شود.