• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

امام جمعه نوشهر:

دشمن اصلی داعش، مردم عراق و سوریه هستند نه دولت های غربی

امام جمعه نوشهر با نمایشی خواندن ائتلاف آمریکا و متحدانش برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش گفت: دشمن اصلی داعش، مردم عراق و سوریه، به ویژه شیعیان هستند نه دولت های غربی که تا دیروز تأمین کننده تجهیزات داعش بودند.

به گزارش نوشهرآدینه/ آیت الله  ‘محمود مشایخ’ در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: کسی که جلو سقوط شهر سامَرّا و تخریب بارگاه مقدس امام هادی و امام حسن عسکری، علیهماالسلام، را گرفت مردم بودند نه آمریکایی ها.

وی اظهار داشت: در لبنان نیز آنکه جلو نفوذ داعش را گرفته، حزب الله است و بنا بر گفته سر اسقف مسیحیان مارونی لبنان، اگر حزب الله نبود، داعش بخش هایی از لبنان را تصرف کرده بود.

امام جمعه نوشهر یادآور شد: سخنان اخیر جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا مبنی بر نقش داشتن آمریکا و دولت هایی همچون عربستان و ترکیه و قطر و امارات در قدرت گیری داعش، مدرکی دیگر بر حمایت آمریکا از گروه های تروریستی است.

مشایخ ادامه داد: آنها می خواهند ایران نیز مانند عراق و سوریه و افغانستان، ناامن شود ولی با هشیاری مردم و مسؤولان امنیتی به فضل خدا تا کنون موفق نشده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری همایش سرمایه گذاری در استان مازندران اشاره و تاکید کرد: مهم ترین امر در جذب سرمایه، وجود امنیت است.

امام جمعه نوشهر گفت: این که 500 نفر برای سرمایه گذاری در استان مازندران اعلام آمادگی می کنند حاکی از وجود امنیت در کشور است.

مشایخ افزود: ما باید شکرگزار باشیم که نیروهای امنیتی ما بیدار هستند و به تروریست ها و کسانی که در پی ایجاد ناآرامی و آشوب هستند اجازه فعالیت نمی دهند. ک/2