• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

 

دشمن با شایعه پراکنی به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی در مردم است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 15/4/97 شهادت امام صادق (ع) را تسلیت گفته و افزود مومن می بایست وقت شناس باشد و کارهایش مطابق زمانه انجام گیرد تا به اهداف خود برسد.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم 21 تیرماه روز عفاف و حجاب را گرامی داشته و گفت: هدف رضاخان برداشتن حجاب بود تا با افزایش روابط نامشروع جامعه از مسیر اسلامی خود منحرف  شود اما در 21 تیر ماه آن سال در مسجد گوهرشاد شهر مشهد مردم بر علیه این حرکت اعتراض کردند و بین 2 تا 5 هزار نفر شهید شدند.

حجت الاسلام مشایخ در بررسی اتفاقات هفته ی گذشته به همایش منافقین در پاریس اشاره کرد و گفت : دشمن از قبل گفته بود در تیرماه داغ امسال اتفاقاتی خواهد افتاد و نخواهیم گذاشت این انقلاب جشن 40 سالگی اش را ببیند. دشمن با شایعه پراکنی به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی و شکاف و اختلاف بین مردم و نظام است مانند شایعه پراکنی انتقال آب خرمشهر به بصره و تیراندازی به مردم. مردم نباید زودباور باشند و هرخبری را به راحتی باور کنند . دشمن به دنبال حق مردم نیست بلکه فقط منفعت خود را می خواهد. از مشکلات اصلی آن ها که نتوانستند نظام را ساقط کنند در طول این 40 سال یکی بودن نظام و مردم است. اکنون می گویند ما با مردم دشمن نیستیم میخواهیم نظام را ساقط کنیم ولی دروغ میگویند دشمنی آن ها با مردم ایران است چرا که اثر تحریم ها بر مردم است.

حجت الاسلام مشایخ در فراز پایانی سخنان خود گفت: حضرت آقا چندین سال است که شعار های سال را بر اساس اقتصاد نام گذاری می کند و این نشان میدهد که ایشان از قبل این روز ها را می دید که دشمن میخواهد از طریق اقتصاد کشور را فلج کنند. ما باید با تکیه بر تولید داخلی و کشاورزی بر روی پای خود بایستیم.

امام جمعه ی نوشهر در پایان در خصوص وقایع بازار تهران گفت: در ابتدا این وقایع در نقاب مشکلات اقتصادی بود اما بعد سمت و سوی دیگری پیدا کرد و به آشوبگری و شکستن شیشه ی مغازه ها کشیده شد. مردم خود را کنار کشیدند و از مردم انتظار صبوری داریم و از مسئولین انتظار تقوا و اینکه مسئولین برای حل مشکلات اقدام فعالانه کنند نه منفعلانه یعنی صبر نکنند تا مردم به خیابان ها بیایند و تظاهرات کنند بلکه جلو جلو مشکلات را دسته بندی و در صدد حل بر آیند و وضعیت کشور را برای مردم توضیح دهند. الحمدالله اتفاقات خوبی هم افتاده است از جمله دستگیری جمع آوری کنندگان سکه و پیش بینی راه کار های خوبی برای مسئله ی ارز. امید است مشکلات حل شوند.