• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

به مناسبت روز قدس

روز قدس در پرتو بیداری اسلامی/ رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط

اصلی ترین موضوع در منطقه خاورمیانه که همواره یکی از بحرانی ترین مناطق جهان به شمار می آید، مساله فلسطین و رویارویی نابرابر و ظالمانه رژیم جعلی و غاصب اسرائیل با مردم فلسطین و جبهه مقاومت است.

روز قدسروز قدساز سال ۱۹۴۸ تا کنون که اسرائیل اعلام موجودیت کرده است، حملات بی وقفه این رژیم علیه ملت فلسطین ادامه داشته و میلیون ها نفر از مردم فلسطین از سرزمین خود رانده و آواره شده اند و هزاران نفر از آنها به اسارت رژیم صهیونیستی در آمده اند و هزاران نفر دیگر هم به شهادت رسیده اند.
تلاش سران رژیم صهیونیستی همواره تشدید بحران در منطقه و ایجاد اختلاف بین کشورهای مسلمان بوده تا از این طریق منافع خود را تامین کرده و به حیات شیطانی خود ادامه دهد.
در سایه اختلافات موجود بین کشورهای اسلامی، صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی اهداف توسعه طلبانه خود نظیر گسترش شهرک های صهیونیست نشین را ادامه داده و جنایات خود علیه مردم مظلوم فلسطین را ادامه می دهند. هر روز بر شدت تخریب افزوده می شود تا مردم فلسطین از آرمان آزادی قدس شریف منصرف شوند.
واقعیت های موجود در منطقه و شعله ور شدن موج بیداری اسلامی که ناشی از اندیشه های ناب امام خمینی (ره) است، این حقیقت را آشکار می سازد که امروز رژیم صهیونیستی در بالاترین مرتبه از ناتوانی و ضعف قرار دارد. مشکلات اقتصادی دنیای غرب گریبان صهیونیست ها نیز گرفته و فرآیند فروپاشی از داخل در سرزمین های اشغالی آغاز شده که اعتراضات اخیر صهیونیست های ساکن سرزمین های اشغالی خود گواه این مدعاست.
علی رغم تلاش گسترده آمریکا و برخی از کشورهای غربی به همراهی سران رژیم صهیونیستی برای تضعیف جبهه مقاومت و در راس آن جمهوری اسلامی ایران، مقاومت در برابر صهیونیست ها هر روز مستحکم تر می شود و توطئه شکل گرفته برای سقوط دولت سوریه که از حامیان مقاومت است نیز تا کنون به نتیجه دلخواه غربی ها نرسیده است.
رژیم صهیونیستی که اکنون رژیم مبارک بزرگترین حامی منطقه ای خود را از دست داده، با مشکلات اساسی برای تداوم محاصره مردم غزه و دولت قانونی حماس مواجه است، و رفع حصر منطقه غزه و بازگشایی مجدد مرز رفح در حقیقت تجدید حیاتی برای دولت حماس و در نتیجه تقویت مقاومت در برابر تجاوزهای آشکار صهیونیست ها خواهد شد.
طراحی اقدامات تروریستی اخیر در این منطقه از سوی رژیم صهیونیستی به منظور ایجاد ناامنی و بسته شدن دوباره گذرگاه رفح نیز، ترس این رژیم از قدرت گرفتن دولت حماس را نشان می دهد.
از سویی بیداری اسلامی در منطقه نیز می توان نتیجه تحقق آرمان های حضرت امام خمینی (ره) در اعلام روز جهانی قدس دانست و بی شک شرکت گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس که تا کنون بدون وقفه در هر سال ادامه داشته خنثی کننده توطئه دشمنان علیه مسلمانان خواهد بود.
امروز قدرت پوشالی رژیم صهیونیستی در نتیجه بیداری اسلامی در هم شکسته است و حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس و دفاع از آرمان های ملت ستمدیده فلسطین رژیم جعلی صهیونیستی را بیشتر از گذشته در سراشیبی سقوط قرار می دهد.
نفس های رژیم منفور صهیونیستی امروز به شماره افتاده و تلاش های دنیای اسکتبار برای تاخیر در فروپاشی این رژیم نیز به جایی نخواهد رسید.
مسلمانان جهان در کشورهای اسلامی و حتی غیراسلامی که همه ساله راهپیمایی های روز قدس را باشکوه برگزار می کنند، امسال نیز با توجه به شرایط منطقه و اوضاع بین المللی با آگاهی بیشتر نسبت به اهمیت برگزاری با شکوه چنین روزی، هوشمندانه همبستگی خود را با آرمان فلسطین اعلام کرده و حماسه ای دیگر را می آفرینند.
روز جهانی قدس همراه با امواج بیداری اسلامی نوید آزادسازی قدس شریف را می دهد. ملت هوشیار و آگاه ایران اسلامی نیز به طور قطع با حضور معنوی و با بصیرت خود در راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان قدرتمندترین مدافع حقوق ملت مظلوم فلسطین، همگام، همصدا و همدل با سایر کشورهای اسلامی پرشورتر از هر سال و به تبعیت از رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، اقتدار و عزت ملت اسلامی را در مقابله با نظام سلطه و استکبار جهانی و صهیونیسم غاصب به اثبات می رسانند.
روز جهانی قدس به ابتکار عمل حضرت امام خمینی (ره) به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اطلاق شد که امروزه به آرمانی مشترک و صدایی واحد در جهان اسلام در مقابل کفر و ظلم و ستم نظام طاغوت مبدل شده است.
اهمیت روز قدس
امین محمد حطیط ژنرال بازنشسته ارتش لبنان و استاد حقوق بین الملل دانشگاه لبنان در گفتگو با خبرنگار بخش عربی خبرگزاری قدس (قدسنا) بااعلام مطلب بالا افزود: روز قدس امسال دارای ویژگی ها خاصی است که از زمان اعلان آن توسط امام خمینی (ره) تا کنون شاهد آن نبوده ایم، روز قدس امسال همراه با شبهه ها و انحراف در جوامع اسلامی ونیز دور شدن بسیاری ازگروه هاو کشورها از مساله فلسطین و قدس همزمان شده است. در واقع در این برهه از زمان که با شبهات و فتنه ها همراه شده است روز جهانی قدس برای یاداوری مساله قدس شریف اهمیت زیادی پیدا کرده است. اگر بخواهیم از ناحیه بیداری اسلامی و همچنین از طرفی دیگر تلاشهای مخالفان این بیداری نظاره گر باشیم باز هم روز جهانی قدس بدلیل نقش مهمی که در تقویت بیداری اسلامی و مقابله با جریان مخالف دارد، می توان گفت بسیار حائز اهمیت است. از این رو احیای روز جهانی قدس امسال باید با سالهای قبل بدلیل شرایط خاص منطقه متفاوت و نقش پررنگتری برای ایجاد بیداری در بین ملتها ایفا کند. این روز در واقع می تواند داعیه داران دروغین عمل به اسلام و کسانی که به جد وظایف اسلامی خود را در دفاع از اسلام و مقدسات اسلامی از جمله قدس شریف و ملت مظلوم فلسطین عمل می کنند برای ملتها آشکار سازد.وی در پاسخ به این سوال قدسنا که ” به نظر شما حضرت امام خمینی چگونه توانسته بود اهمیت شهر قدس و مقدسات موجود در آن از جمله مسجد الاقصی را بیش از ۳۰ سال پیش درک کند، به طوری که در آن زمان بسیاری از رهبران و شخصیتهای اسلامی متوجه خطری که در آینده متوجه این شهر خواهد شد و ما امروز شاهد آن هستیم، نبوده اند؟ گفت: کسانی که رفتارها و سلوک حضرت امام خمینی (ره) را مورد بررسی قرار داده اند به این نتیجه قطعی رسیده اند که آن امام یک فقیه استراتژیک در بالاترین نقطه معرفت قرار گرفته بود. وی یک فقیه سیاستمدار دور اندیش بودند به همین دلیل بهرمندی امام از این شبکه گسترده فقاهت و سیاست استراتژیک این امکان را بوجود آورده است تا تمام ابعاد مساله فلسطین را به شکل دقیق و عمیق بشناسد. وی وجود رژیم غاصب صهیونیستی را نه تنها خطری برای ملت فلسطین می دانست بلکه تاسیس این رژیم در این منطقه را تجاوزی به حقوق همه ملتهای مسلمان می دانست. پس از اینکه امام این خطر جدی را به خوبی شناخت سعی کرد راهکاری برای متحد شدن امتهای اسلامی و استفاده از امکانات آنها برای مقابله با این خطر ارائه کند . از این رو روز جهانی قدس را در این راستا اعلام کردند. از طرفی دیگر حضرت امام همان طور که حضرت امام علی (ع) می فرمایند انسانها همه برادر شمایند یا برادر ایمانی و یا برادر انسانی، نگاه امام نیز به مساله قدس و مسجد الاقصی نگاه جهانی می باشد و ایشان اعتقاد دارند که این اماکن مقدس تنها به مسلمانان تعلق ندارند بلکه مسیحیان و یهودیان موحد نیز از آنجائی که قدس نماد آزادی و حقوق انسانهاست دارای اهمیت می باشد.
این تحلیلگر مسائل استراتژیک لبنان در ادامه در باره نقش عربستان، قطر، ترکیه و اردن و بسیاری از دیگر کشورهای ارتجاع عربی در مورد حمایت از ملت سوریه و ارسال سلاح برای شورشیان این کشور گفت: کشورهائی که نام بردید در واقع نماینده ملتهای خود نیستند بلکه این نظامها افرادی هستند که توسط قدرتهای استعماری بر این ملتها مسلط شده اند و برای ادامه دیکتاتوری خود بر ملتهای منطقه در طول این مدت از سوی صهیونیست جهانی مورد حمایت بوده اند به همین دلیل محال است که از آنها دشمنی و مخالفت با اسرائیل یا حمایت از مقاومت را شاهد باشیم، این نظامها در واقع مزدوران اسرائیل در درون کشورهایشان می باشند. مقاومت در واقع خاری در چشم اسرائیل است و این افراد نیز آلت دست غرب و رژیم صهیونیستی برای مقابله با مقاومت تعیین شده اند، این کشورها هیچ روزی با مظلومیت ملت فلسطین نبوده اند و از این پس نیز نخواهند بود.
وی ادامه داد: شرایط جاری منطقه نیز نقابها را از چهرهای آنها ساقط کرده است و بیشتر و بیشتر چهره های واقعی آنها برای ملتها نمایان شده است، به طوری که عربستان آشکارا از رژیم صهیونیستی هواپیمای بدون سرنشین خریداری می کند و دولت قطر و شیخ این کشور آشکارا از داشتن روابط مستقیم با صهیونیستها صحبت می کنند، ترکیه نیز همپیمان استراتژیک این رژیم به شمار می آید. در واقع حمایت این کشورها یک حمایت گفتاری و در حد حرف زدن است، آنها سعی می کنند خود را دلسوز ملت فلسطین نشان دهند و آنها را از بکارگیری مقاومت برای بدست آوردن حقوق خود باز می دارند و نسبت به بکار گیری این سیاست در قبال اسرائیل به آنها هشدار می دهند. مقاومت را رفتای ماجرا جویانه معرفی می کنند و همان طور که اربابان آمریکائی آنها مجاهدان را تروریسم معرفی می کنند آنها نیز گروه های مقاومت را تروریسم معرفی کنند. کیست که نداند کشورهای عربی از جمله مصر، اردن و عربستان ملت غزه را محاصره کرده اند.
حطط افزود: ما اگاه هستیم که شیخ قطر برای راضی کردن اسرائیل از وی، حماس را به ترک مقاومت دعوت می کند، بنابر این نباید از رفتارهای این کشورها تعجب کنیم بلکه زمانی که شاهد حمایت آنها از ملت فلسطین و راه های مقاومت شویم باید تعجب نمائیم
روز قدس و بیداری اسلامی معاصر
ملت های مسلمان، برای مقابله با این واقعیت تلخ و بسیج کردن فرزندان غیور خود در گردان های آزادی بخش، جهت پاکسازی سرزمین های اشغالی از حضور صهیونیست ها آماده هستند، تا از تکرار دوباره چنین وضعیتی جلوگیری کنند؛ و آمریکایی ها و اروپایی ها و گروههای جنایتکار از این مساله عبرت بگیرند و بدانند که تجاوز به هر وجب از خاک کشورهای عربی و اسلامی چه پیامدی دارد.

البته شاید برخی این تصور و نتیجه گیری را مبالغه آمیز و دور از دسترس توصیف کنند. انقلاب های مردمی در چند ماه گذشته در جهان عرب آغاز شده، و رژیم های منطقه ای را که برای اجرای طرح آمریکایی-صهیونیستی در خاورمیانه همکاری می کردند، سرنگون کرده است. این درحالی است که بسیاری بر این باور بودند که این رژیم ها تا ابد در قدرت باقی خواهند ماند.

انقلاب های مردمی این تفکر را در اذهان آحاد امت اسلام تقویت کرد که می توان دشمن صهیونیستی را از ریشه کند و در مدت کوتاهی رژیم جعلی اسرائیل را از بین برد؛ البته به شرط آن که ملت های آزاد و پدیدآورندگان بیداری اسلامی معاصر، خواست و اراده خود را بر موضع رسمی حاکمان عرب در دهه های گذشته -که بر ضعف و سستی و تسلیم مبتنی بوده – تحمیل کنند.
خیزش ملتهای عربی در قاهره، اسکندریه و دیگر مناطق مصر و فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی، بیانگر نزدیک شدن زمان آغاز خیزش مردمی برای نبردهای آزادی بخش و مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.رژیم صهیونیستی با راهبرد آمریکایی-اروپایی بر امت اسلام تحمیل شده و غرب، برخلاف همه قطعنامه های بین المللی، از هیچ تلاشی برای حمایت همه جانبه از اسرائیل و جنایات آشکار آن فروگذار نکرده است.این در حالی است که آمریکا و هم پیمانان آن در جهان غرب، مطابق با سیاست های خود و برای تحت فشار قرار دادن ایران، سوریه و مقاومت فلسطین و لبنان، از این قطعنامه ها سوء استفاده می کنند.
با توجه به این شرایط می توان پیش بینی کرد که در روزهای آینده – به ویژه جمعه آینده که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است- جهان شاهد حرکتی گسترده از سوی ملتهای عربی و اسلامی به مناسب روز جهانی قدس باشد.
باید این موضوع را مورد توجه قرار داد که رژیم صهیونیستی با دست زدن به ماجراجویی های جدید در مناطق مرزی مصر، برای تفرقه افکنی بین مصری ها و فلسطینی ها، حماقت های نظامی مرتکب می شود؛ و این امر حاکی از سردرگمی بی سابقه اسرائیل است، و چه بسا با استناد به فرمایشات امام راحل (ره)، این رژیم اکنون احساس می کند که از هر زمان دیگری به نابودی نزدیکتر شده است.
بیداری اسلامی، نشأت گرفته از تأثیرات روز قدس می باشد
حضرت امام خمینی (ره) در ۱۶ اسد ۱۳۵۸ طی پیامی آخرین جمعه ماه مبار رمضان را روز قدس نام گذاری نمود و مبارزه با رژیم اشغالگر قدس و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین را به ‌عنوان تکلیفی اسلامی به همه مسلمانان جهان یادآور شد و اعلام داشت که حمایت از اسرائیل، خیانت به اسلام است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین محمودی بلخابی در گفتگو با خبرگزاری آوا، با اشاره به قبله اول مسلمین جهان گفت: از آغاز هجرت پیامبر اکرم (ص) به مدینه منوره تا سال دوم هجری قبله مسلمانان قدس بود تا اینکه مکه به عنوان قبله بعدی تعیین گردید لذا قدس ارزش بالایی از نظر اعتقادی، معنوی و تاریخی برای مسلمانان دارد.

وی گفت: پس از تاسیس رژیم اشغالگر قدس، انگلیس کاری کرد که اسراییل در قلب جهان اسلام به عنوان یک غده سرطانی جای بگیرد و امروز بیش از ۶۲ سال است که کشور فلسطین و بیت المقدس اشغال می باشند.
حجت الاسلام محمودی یکی از اهداف امام خمینی (ره) از نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان “یوم القدس” را اتحاد مسلمین عنوان کرد و افزود: بیداری اسلامی که از تونس شروع و در خاورمیانه هنوز هم ادامه دارد از همبستگی مسلمانان و تأثیرات روز جهانی قدس می باشد که امروز ما شاهد به ثمر نشستن اندیشه های سیاسی امام خمینی (ره) می باشیم.
این عالم دینی با اشاره به کلام امام خمینی (ره) ” اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد اسراییل را آب می برد” گفت: تجلیل از روز قدس یک واجب عینی است، که باید مسلمانها دست در دست هم بدهند و از این پاره تن اسلام “قدس” حمایت نمایند.حجت الاسلام محمود بلخابی روز قدس را بزرگترین معضل غرب و اسراییل دانست و افزود: رژیم غاصب اسرائیل و حامیانش از وحدت و انسجام مسلمین وحشت دارند و تمام تلاش خودشان را به کار می گیرند تا از این روز به خوبی تجلیل به عمل نیاید.
حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین محمودی بلخابی در پایان با بیان اینکه مردم افغانستان باید از روز قدس به خوبی تجلیل به عمل بیاورند چون هم درد با ملت فلسطین هستند، گفت: تجلیل از روز قدس بالاترین عبادت است چون دین اسلام تنها دین عبادی نیست بلکه جنبه سیاسی هم دارد.

نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی(ره)، نه تنها یک ابتکار سیاسی برای پاسداشت آرمان فلسطین در جامعه اسلامی بود، بلکه این نامگذاری بعدی دیگر برای ایجاد اتحاد میان مسلمانان جهان بر سر موضوعاتی غیر از فلسطین نیز دارد.
نگاهی به پیام امام خمینی(ره) در تبیین نامگذاری این روز موید همین مطلب است چراکه ایشان در پیام خود به صراحت فرموده‌اند:«روز قدس روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت‌هایی است که در زیر فشار ظلم ‌امریکا و غیرامریکا بودند.»
حال درست پس از ۳۳ سال از نامگذاری این روز توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شکل‌گیری موج بیداری اسلامی در منطقه به تأسی از انقلاب اسلامی کشورمان، مصادیق این نامگذاری بیش از پیش هویدا شده‌ است و این روز نه تنها روزی برای حمایت و دادخواهی از آرمان فلسطین، بلکه روزی برای ایجاد وحدت میان مسلمانان و نشان دادن قدرت عزم و اراده امت واحده اسلام در مقابل دشمنان است.

راهبردی استراتژیک
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران بر اساس رویکرد راهبردی امام راحل(ره) و با اتکا به اصل ۱۵۴ قانون اساسی (مبنی بر حمایت از نهضت‌های آزادیبخش جهان) به پشتیبانی از آرمان فلسطین نخستین قبله‌گاه مسلمین پرداخت که توسط اشغالگران صهیونیست غصب شده بود، از این رو اسرائیل که تا پیش از انقلاب اسلامی همپیمان استراتژیک ایران و رژیم پهلوی بود، به خاطر این آرمانخواهی تبدیل به دشمن شماره یک کشورمان شد.
در تمام طول سال‌های پس از انقلاب این رژیم جعلی تنها به دلیل همین آرمانخواهی دست از دشمنی خود با ایران برنداشت و حتی در برهه‌های زمانی مختلف برای اثبات این دشمنی طرح‌های بسیاری را برای زمینگیر کردن نظام جمهوری اسلامی اجرا کرد؛ طرح‌هایی که تنها گوشه‌ای از آن مربوط به ترور دانشمندان هسته‌ای کشور می‌شود.
این در حالی بود که جامعه جهانی رژیم‌صهیونیستی را به رسمیت شناخته و حتی دولت‌های عربی که از دیرباز درگیر نزاع سختی با این رژیم بودند، بر اساس فرمول «صلح در برابر زمین» گام در روند سازش و عادی‌سازی روابط با این رژیم جعلی نهادند و ایران تنها کشوری در جهان نام گرفت که مدال افتخار مبارزه با صهیونیست را بر سینه خود نهاده است،
ایجاد درگیری در سوریه می‌تواند موج بیداری اسلامی در منطقه را با چالش مواجه کند و عملاً با حمایت از شورشیان سوری، محور هدایت این موج را از اسلام به سمت کشورهای غربی سوق دهند، بنابراین روز قدس امسال را باید در کنار حمایت از آرمان فلسطین، به حمایت از سوریه و مردم مظلوم این کشور به عنوان محور نخست مقاومت که قربانی همین آرمان شده نیز اختصاص داد
اما این مبارزه برای آزادی قدس شریف به رغم دشمنی‌ها و سنگ‌اندازی‌های این رژیم و همپیمانانش هیچ‌گاه رو به افول ننهاد و با توجه به افزایش حجم جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی و دیگر کشورها، روز به روز فزون‌تر شد، از این رو حضور هرساله مردم در راهپیمایی پرشکوه روز قدس نمادی بر ادامه مبارزه برای آزادی قدس شریف است و از دیگر سو می‌تواند در تقویت مواضع فلسطینیان برای ادامه مبارزه مثمر ثمر باشد.

تضعیف محور مقاومت
اما روز قدس امسال رنگ و بوی دیگری دارد؛ رنگ و بویی که نشأت گرفته از مظلومیت‌های ملت سوریه است. جبهه غرب که با شکل‌گیری موج بیداری اسلامی و فرو ریختن پایگاه‌هایش در کشورهای خاورمیانه دچار وحشت شده بود، نگرانی دیگری نیز در خصوص موجودیت رژیم جعلی صهیونیستی پیدا کرد چراکه با پیروزی ملت مسلمان مصر و کنار رفتن حکومت سازشکار حسنی مبارک که نقش بسیار زیادی در تثبیت رژیم اشغالگر قدس داشت، عملاً این رژیم در محاصره کشورهای مسلمان آزادی‌خواه و حامی جبهه مقاومت قرار گرفت. ازاین رو غرب برای حفظ این رژیم جعلی تمامی تلاش خود را به کار بست تا یکی از محورهای اصلی مقاومت و از همسایگان رژیم‌صهیونیستی یعنی سوریه را با درگیر کردن در یک جنگ داخلی و ایجاد یک حکومت ضعیف راه تنفسی برای رژیم‌صهیونیستی ایجاد کند و یکی از محورهای مقاومت را عملاً از سد راه این رژیم بردارد.

علاوه بر این ایجاد این درگیری در سوریه می‌تواند موج بیداری اسلامی در منطقه را با چالش مواجه کند و عملاً با حمایت از شورشیان سوری، محور هدایت این موج را از اسلام به سمت کشورهای غربی سوق دهند، بنابراین روز قدس امسال را باید در کنار حمایت از آرمان فلسطین، به حمایت از سوریه و مردم مظلوم این کشور به عنوان محور نخست مقاومت که قربانی همین آرمان شده نیز اختصاص داد.
راهپیمایی روز قدس و افزایش قدرت بین‌المللی
تمامی این مسائل در حالی است که قرار‌گیری کشورمان در معرض تهدیدات و تحریم‌ها که این روزها به اوج خود رسیده، وجهه‌ جدیدی را به این راهپیمایی سراسری می‌دهد.
بی‌شک در روز قدس تمامی سران کشورهای استعماری از طریق رسانه‌ها چشم‌انتظار نشسته‌اند تا حضور مردمی را ببینند که هم در معرض تحریم و هم تهدید نظامی قرار گرفته‌اند. برای آنها روز قدس روزی است که چشم انتظار هستند تا تأثیر تحریم‌ها و تهدیدهای خود را بر مردم ایران به نظاره بنشینند. این موضوع در حالی است که اکثر رسانه‌های خارجی وابسته به جریان استعمارگر جهانی بارها در گزارش‌های خود، تلاش کردند شعار بی‌تأثیری تحریم‌ها را شعاری حکومتی از جانب دولتمردان ایران جلوه دهند و نظر مردم را به گونه‌ای دیگر منعکس کنند. این رسانه‌ها کوشیده‌اند به مخاطبان خود القا کنند که این تحریم‌ها و تهدیدها توانسته بخشی از مردم را جذب کشورهای طراح تحریم‌ها کند و در نهایت این اقدامات در زمینگیر کردن ایرانیان مؤثر بوده است.
از این رو حضور حداکثری در راهپیمایی روز قدس و اعلام علنی انزجار از کشورهای استعماری نیز می‌تواند خنثی‌کننده این سناریوی تحریم و تهدید باشد، از دیگر سو این حضور بیان‌کننده حمایت بی‌شائبه مردم از مسئولان جمهوری اسلامی و تأیید تلاش‌های آنان در زمینه دیپلماتیک به ویژه دیپلماسی بیداری اسلامی خواهد بود که این پشتوانه مردمی نیز در افزایش قدرت چانه‌زنی دیپلمات‌های ایران بر سر حقوق ملت ایران بسیار مثمرثمر است.
اینها تمامی زوایای پیدا و پنهان کارکردهای روز جهانی قدس است؛ روزی که وحدت را برای مردم داخل، پیروزی ملت سوریه و آزادی را برای فلسطینیان به دنبال خواهد داشت

Candy and Lollipop Chocolate Using Recipe and Methods With a Machine
Porno Filme Combine the vegetable oil and olive oil in a measuring cup

Economic Stimulus Package for Your Personal Economy and Mental Mind Set
xhamster serious contest ranging from five finger position in addition to mbt pumps

Achieve Unique Business Cards with Letterpress Printing
Einfachporno.com it’s quick and easy to use

A great weekend for sales and shopping
Porno burritos and oatmeal

Have Fun From Girls Dress Up Games
Einfachporno.com 55 miles to Los Angeles International Airport LAX

Ed Slot Discusses Roth IRA Conversions And Second
pornos I totally believe in positive reinforcement for good behavior

Top 6 Ideas to Pick the Perfect Wedding Dress
blackporn caring for your styles wedding rings as well as , suit accessory

Classima Executives 2010 Series Watches Of Baume Mercier
black porn a strong dollar can sometimes hamper earnings