• خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

  • خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

    خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

  • این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

    این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

امام جمعه نوشهر:

روش غرب مبتنی بر سیاست یک بام و دو هوا است

امام جمعه نوشهر با اشاره به مواضع دوگانه دولت های غربی گفت: روش کلی غرب در قبال موضوعات مختلف مبتنی بر سیاست یک بام و دو هوا است.

به گزارش نوشهرآدینه/ آیت الله محمود مشایخ در خطبه های نماز جمعه این هفته نوشهر افزود: آنان مدعی آزادی بیان هستند ولی سخنان رئیس جمهور آرژانتین را در مقر سازمان ملل به این دلیل که طرفداری از ایران بود و به مذاقشان خوش نیامد قطع کردند.

وی اظهار داشت: در نقطه مقابل، به نخست وزیر اسرائیل ۳۰ دقیقه اجازه سخنرانی دادند و او هر چه خواست گفت و تشویق هم شد.

امام جمعه نوشهر یادآور شد: در موضوع برخورد با گروهک تروریستی داعش نیز شاهدیم که چگونه با تبلیغات و به بهانه نابود کردن این گروهک، زیرساخت های کشور سوریه را منهدم می کنند.

مشایخ ادامه داد: از دیدگاه غربی ها، هر چیزی که خوشایندشان باشد آزاد است و هر چیزی که به نظر آنان مناسب نباشد، نباید بیان شود و انتشار یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر گروه ویژه معاون اول رئیس جمهور برای بررسی تصرف اراضی و بازدید این گروه از مناطق مختلف استان مازندران از جمله شهرستان نوشهر اشاره و تاکید کرد: مبارزه با زمین خواری و جنگل خواری کاری لازم است.

امام جمعه گفت: اما این مبارزه باید مستمر باشد و تمرکز آن بر زمین خواران واقعی و صاحبان ثروت و قدرت باشد نه افراد عادی.

مشایخ رسیدگی به ۱۵ هزار و ۵۷۹ پرونده زمین خواری و تغییر کاربری اراضی را در سال ۱۳۹۲ در کل کشور نگران کننده دانست و افزود: تصرف اراضی به ویژه در ارتفاعات بالا و کوه ها پذیرفتنی نیست و نهادهای مربوط از جمله منابع طبیعی باید حساسیت و دقت بیشتری به کار ببرند.