• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

امام جمعه نوشهر:

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا برکات فراوانی برای ملت ایران دارد

خطیب نماز جمعه نوشهر با اشاره به اینکه امروزه سبک زندگی شهدا برای همه مردم دنیا درس و الگوست، افزود: هفته دفاع مقدس هویت و سند اعتقادی ملت مسلمان ایران است.

به گزارش نوشهرآدینه/آیت الله محمود مشایخ در خطبه های نماز جمعه نوشهر، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و پاسداشت مقام شامخ شهدا گفت: ۳۴ سال است که ما هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم، یادآوری این ایام و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا برکات فراوانی برای ملت ایران دارد.

وی بیداری اسلامی و گسترش روحیه مقاومت را نتیجه پایداری ملت ایران در دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: امروزه اگر در یمن، لبنان، سوریه و… مردم مقاومت می کنند، این فرهنگ را از جنگ ۸ ساله ایران برگفته اند.

خطیب نماز جمعه نوشهر با اشاره به اینکه امروزه سبک زندگی شهدا برای همه مردم دنیا درس و الگوست، افزود: هفته دفاع مقدس هویت و سند اعتقادی ملت مسلمان ایران است.

وی با توجه به اول مهرماه و فصل بازگشایی مدارس و دانشگاهها تصریح کرد: دوازده میلیون دانش آموز و ۵ میلیون دانشجو امسال در مدارس و دانشگاها مشغول تحصیل علم خواهند بود، لذا همه مردم و نهادها باید به آموزش و پرورش در این خصوص کمک کنند.

امام جمعه نوشهر سه رکن اساسی آموزش و پرورش را بجه ها، کارکنان و اولیاء نامید و اذعان داشت: اولیا باید به تربیت فرزندان توجه بیشتری داشته و هم مسئولین و مردم باید دست به دست هم بدهند تا با الگوی رفتاری سالم جامعه سالمی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فضاسازی های دشمنان نظام در مورد عمل جراحی اخیر مقام معظم رهبری، اظهار کرد: دشمنان با انتشار اخبار غلط به دنبال جانشین برای مقام معظم رهبری بودند تا اوضاع ایران را پرتنش جلوه بدهند، که البته با تدبیر خوب و بجای مقام معظم رهبری و بصیرت مردم، دشمن کاری از پیش نبرد و توطئه ها در دم خنثی شد.

آیت الله  مشایخ ادامه داد: کشور ما با توجه به تحریم ها، پیشرفت خوبی در همه زمینه ها مخوصا پزشکی داشته است، رهبری معظم انقلاب با عمل کردن در بیمارستان دولتی نشان دادند تخصص، بیمارستان دولتی و غیر دولتی ندارد.

وی به دعوت نکردن ایران برای ائتلاف ضد داعش اشاره و افزود: داعش را آمریکا شکست نداد بلکه مردم و ارتش عراق با همبستگی و مقاومت توانستند کمر داعش را بشکنند.

خطیب جمعه نوشهر با بیان اینکه آمریکا در این اتئلاف به دنبال تغییر تاکتیک بود تا تغییر استراتژیک، بیان کرد: آمریکا همواره به دنبال دشمن تراشی در خاورمیانه است و می خواهد با جلو انداختن داعش، بهانه ای برای حضور دوباره در منطقه داشته باشد و با منحرف کردن افکار خاورمیانه بتواند بهتر بر سوریه و پاکستان تسلط پیدا کند.