• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیده ی خطبه ی نماز جمعه ی شهرستان نوشهر مورخ 10/2/95 توسط آیت الله مشایخ

وی در خطبه ی دوم بعد از توصیه به تقوی به بعضی از مناسبت ها و مسائل روز اشاره فرمودند.

تسلیت شهادت امام هفتم (ع)و شهادت آیت الله مطهری ایدئولوگ انقلاب و احیا گر اندیشه های اسلامی و روز معلم و هفته ی معلم را یادآور شده و خصوصاً از زحمات معلمین خوب به ویژه معلمانی که تربیت را با عمل خود در تعلیم ترویج می کنند گرامی داشتند. همچنین امروز ، روز خلیج فارس را گرامی داشتند و یاد آور شدند دشمن گاهی در صدد عوض کردن نام این منطقه می باشد تا بعد از 100 سال بتوانند به نقشه شوم خود برسند برای همیشه این آرزو را به گور خواهند برد.

روز شورا ها

روز نهم اردیبهشت روز شورا ها می باشد. شوراها حلقه اتصال بین ملت و دولت هستند. هر شورایی یک مجلس است. شورا ها مجکوعه ی مشورتی است باید بر اساس شور و مشورت کار کنند.خودسرانه تصمیم نگیرند تا خلاف شرعی صورت نگیرد.

فرمانداری باید بر کار شوراها نظارت کنند. کارها باید نماد دین و دیانت باشد. قانون گرا و اهل برنامه باشند.

روز کارگر

یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر است.به ارواح شهدای کارگر درود می فرستیم. آیت الله مشایخ در ادامه سخنان خود در مورد روز کارگر حمایت از بسیج کارگری طبق فرمایشات رهبری را یادآور شدند.کار ارزش است و سازنده ی فرد و اجتماع است. کار نکردن ضد ارزش است. همه باید اهل تلاش باشند. هر کس کار مفیدی برای کشور بکند مثل یک معلم ، استاد دانشگاه در هر جایگاهی کار خوب انجام دهد یک کارگر است. مثال طرح امنیت اخلاقی که برای برخورد با زورگویی و شرارت مبارزه با قاچاق مقابله با بد حجابی و غیره که توسط نیروی انتظامی باید اجرا شود( مصداق کار خوب است و کارگر واقعی).

دیگر این که کارگران از بدو انقلاب وفادار انقلاب و اسلام بوده اند جای تشکر دارد. محصول کارگران را باید همه ترویج کنند تا به تولیدات داخلی کمک کنیم. جلوی واردات بی رویه کالای غیر ضروری را باید گرفت . در بخش دیگر از فرمایشات رهبری به ترویج ایران هراسی از طرف آمریکا اشاره شده است. تا از این طریق اسلحه ی خود را بفروشد. به دنبال بهانه هستند تا به اهداف خود برسند آنها قابل اعتماد نیستند.با توجه به خیانت هایی که کرده و می کنند. امروزه با این دزدی آشکار گردن کلفتی می کنند دولت باید در مقابل دزدی آشکار مبارزه کند.