• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

سال 97 سال حمایت از کالای ایرانی

حمایت از کالای ایرانی

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در اولین نماز جمعه سال 1397 عید نوروز را تبریک گفت و یاد آور شدند که هر روزی که معصیت نکردید برای شما عید است.

وی در آغاز خطبه ی دوم 2 فروردین رو جهانی آب را یادآور شد و گفت: بارش کم در سال گذشته توجه ما به موضوع کم آبی را بیشتر کرده است. مسئله آب بسیار مهم است و می بایست آن را جدی گرفت  چرا که آب مایه ی حیات است و همه چیز از برکت آب بوجود می آید . مردم باید حداکثر استفاده با کم ترین هدر رفت آب را داشته باشند.

امام جمعه ی نوشهر در بخش بعدی سخنان خود به بررسی شعار سال پرداخت و گفت : رهبر معظم انقلاب شعار امسال را حمایت از کالای ایرانی اعلام کرد. شعار امسال با شعار سال های گذشته از این جهت فرق دارد که شعار های قبلی مخاطب اولشان مسئولین سپس مردم بوده ، اما شعار امسال مخاطب اولش مردم و بعد مسئولین می باشد. ایشان هدف این شعار را این چنین دانست : 1- ایجاد شغل ، 2- حل مشکل معیشت مردم ، 3- کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد ، سرقت ،طلاق و … . ایشان همچنین افزود برای محقق شدن این مسئله تولید کنندگان می بایست کمیت و کیفیت را مطابق نیاز و سلیقه ی مردم افزایش دهند و همچنین کالا ها را با قیمت معقول به بازار عرضه کنند. حجت الاسلام مشایخ همچنین الزامات حمایت از کالای ایرانی را در سه مورد دانست : 1- جدی بودن حمایت 2- مبارزه با قاچاق کالا 3- منع وارد کردن کالای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می شود.

امام جمعه ی نوشهر در پایان سخنان خود از تولید کنندگان کالا های داخلی شهرستان نوشهر دعوت کرد تا کالا های خود را در مصلی و نماز جمعه به منظور تبلیغ و آشنایی مردم با محصولات به نمایش بگذارند. وی همچنین اظهار داشت در شهرستان نوشهر استفاده از دریا به منظور پرورش ماهی در قفس انجام گرفته و این کار و امثال آن می بایست توسعه یابد و همچنین پیشنهاد کردند تور دریای خزر راه اندازی شود و بندر نوشهر توسعه یابد. ایشان در ادامه به راه اندازی شهرک صنعتی دام داری در منطقه کجور اشاره کرد که به اتمام نرسیده و تعطیل شده است. وی گفت نباید با اعمال سلیقه شخصی این گونه کار های مهم تعطیل گردد. حجت الاسلام مشایخ همچنین پیشنهاد داد زمین های منطقه کجور برای پرورش گیاهان دارویی مناسب و آماده است، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و مسئولین ذی ربط دیگر برای تحقق این موقعیت ها اقدام بکنند.