• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

شعار حمایت از کالای ایرانی می بایست از ناحیه ی همه جدی گرفته شود

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 24/1/97 عید مبعث را گرامی داشته و به بررسی شباهت های مبعث با انقلاب اسلامی ایران پرداخت و گفت : جامعه ای که پیغمبر در آن مبعوث به پیامبری شد حاکمیت دینی نداشت و جاهلیت آن را فرا گرفته بود ، وضعیت کشور در قبل از انقلاب نیز فاقد حاکمیت دینی و جو حاکم بر جامعه فضای فساد و فحشا بود. در هر دوی این دوران مظلومین جامعه در انتظار یک منجی و روزنه ی امید برای نجات از ظالمان بودند. در هر دو زمان کسانی که منافع نامشروع داشته اند با حاکمیت دینی مخالف بودند. پیامبر مردم را به توحید و خداپرستی دعوت می کرد و حامی مظلومان در سراسر جهان بود ، شعار انقلاب اسلامی نیز همین است و مردم را دعوت به توحید کرده و از مستضعفان جهان حمایت می کند.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی را گرامی داشته و گفت : شخصیت های بزرگی از ارتش در انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند و در عمل خود را نشان دادند ، به گفته ی امام خمینی (ره) ارتش امروز در خدمت اسلام است و ملت باید از چنین ارتشی پشتیبانی کنند.

حجت الاسلام مشایخ در بخش بعدی سخنان خود 21 فروردین سالروز تشکیل بنیاد مسکن و افتتاح حساب شماره صد توسط امام (ره) را گرامی داشته و گفت : هدف از تشکیل این بنیاد تهیه ی مسکن برای مستضعفین بود. ایشان در ادامه توصیه کردند که در ساخت مسکن از معماری اسلامی بیشتر استفاده شود و مقاوم سازی در برابر زلزه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه ی نوشهر در بخش بعدی سخنان خود در خصوص شعار سال و حمایت از کالای ایرانی گفت : این شعار می بایست از ناحیه ی همه جدی گرفته شود. دولت با جلوگیری از واردات های نابجا کالا های مشابه تولید داخلی می بایست این شعار را اجرایی کند. ایشان در ادامه افزود : تمام کشور های قدرتمند اقتصادی در آغاز از همین استراتژی استفاده کردند تا امروزه به جایگاه خود رسیدند.

امام جمعه ی نوشهر در بخش پایانی به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع برخی از مسئولین در هفته ی گذشته اشاره کرد و گفت : حضرت آقا در این جلسه گفت : لازم است برای رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی همه ایستادگی کنیم. زمانی می توانیم خودمان مشکلاتمان را حل کنیم که مسئولین مقاومت و توجه کنند و هرکس به کار خود توجه نکند خائن است. ایشان در ادامه به فتوای مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند : تعرض به حریم داخلی مردم حرام شرعی است. بر اساس این فتوا باید با آن پیامرسان هایی که نقص قانون جمهوری اسلامی کردند برخورد شود و از پیام رسان های قانونی حمایت شود. این فتوا آغاز پیگیری مجدانه در جهت امنیت و سامان دادن به فضای مجازی خواهد شد. ایشان در ادامه به صحبت های آقای سیف اشاره کرد و گفت : این پیام رسان های غیرقانونی با اطلاعات غلط هم سلب آرامش مردم کردند و هم اختلال در اقتصاد.