• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 21/7/96 در ادامه ی بررسی ادله واقعه ی عاشورا یکی دیگر از دلایل آن را فراموش شدن ارزش ها و یاد خدا و رواج فساد دانستند. او یاد اور شد که اگر معنویت و یاد خدا از جامعه جدا شود ، مردم به سمت شهوات کشیده می شوند.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم از خروج آمریکا از برجام و تحریم سپاه پاسداران گفت. او در ادامه تعبیر رئیس جمهور محترم را یاد آور شد و گفت : آن ها می خواستند داعش سالهای زیادی در منطقه بماند اما با دست به دست هم دادن نیرو های مردمی و ارتش سوریه با سپاه ایران این غده نابود شد. حال آن ها بحث تروریست بودن و تحریم سپاه پاسداران را مطرح می کنند ! مسئولین نیز در جواب گفتند هر اقدامی که توسط آمریکا صورت گیرد پاسخ لازم را خواهد دید. سپاه حافظ انقلاب و نقطه ی مقابل استکبار است. سپاه تنها یک مجموعه ی نظامی نیست بلکه مجموعه ی ملت است.

مشایخ در ادامه در مورد 22 مهر روز استاندارد گفت : اهمیت استاندارد در این است که امسال سال تولید است. استاندارد به معنای استحکام ، کیفیت و امنیت خوب و مصرف کم است. استاندارد داشتن محصولات داخلی می بایست تبدیل به فرهنگ شود و در این صورت مردم نیز با افتخار از محصولات داخلی استقبال می کنند و تولید کننده نیز سود می برد.

حجت الاسلام مشایخ در فراز دیگری از سخنان خود روز جهانی غذا را یادآور شد و گفت : در جهان 800 میلیون گرسنه داریم. این در حالی است که کشور های غربی که ادعای کمک به این گرسنگان را دارند گندم ها را به دریا می ریزند تا از شکست قیمت جلوگیری کنند ! گرسنگی مردم دنیا به خاطر سیاست استعمارگرانه کشورها ی قدرتمند است. مشایخ در ادامه این بحث افزود : تغییر ذائقه ی ایرانی ها یک فاجعه ی پیش رو است و استفاده ی متناوب از فست فود ها یکی از دلایل بلوغ زودرس در نوجوانان می باشد.

امام جمعه ی نوشهر در فراز پایانی سخنان خود 24 مهر روز اولیاء و مربیان را گرامی داشته و گفت : برای اولیاء و مربیان 16 وظیفه در نظر گرفته شده است که اغلب آن ها مورد غفلت قرار گرفته اند. هدف اصلی ارتقاء کیفیت آموزشی و تربیتی می باشد که با همفکری اولیاء و مربیان میسر می شود.