• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطیب نمازجمعه نوشهر:

شهید بهشتی معمار قوه قضائیه بود

خطیب نمازجمعه نوشهر با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب گفت: اگر امام خمینی(ره) معمار انقلاب بود، شهید بهشتی معمار قوه قضائیه بود.

به گزارش نوشهرآدینه/ آیت الله محمود مشایخ در خطبه های امروز نمازجمعه نوشهر با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان مقدمه ای است برای ریشه کن کردن فساد در جامعه افزود: پرهیز از غذای شبهه ناک و حرام، سعی در ارتباط بیشتر با خدا، رسیدگی به مستمندان و اجتناب از معاصی و گناه ها باعث استفاده و بهره برداری بهتر ازماه مبارک رمضان می شود.

امام جمعه نوشهر با اشاره به ضرورت حفظ حرمت ماه مبارک رمضان از سوی مردم به ویژه مسافران گفت: بر مسافران روزه گرفتن واجب نیست، اما روزه خواری علنی و حرمت شکنی در ماه مبارک رمضان حرام است و نباید به بهانه مسافرخیزبودن ، رستوران ها و اغذیه فروشی ها باز باشد.

وی با اشاره به سالروز۷ تیر شهادت شهید آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب، تصریح کرد: آیت الله بهشتی مظلوم بود و با کوله باری از تهمتهای دشمنان جمهوری اسلامی از دنیا رفت.

خطیب جمعه نوشهر افزود: اگر امام خمینی(ره)، معمار انقلاب بود، آیت الله بهشتی معمار قوه قضائیه بود، ایشان لایحه قصاص و تشکیلات قوه قضائیه را سرو سامان داد.

وی با اشاره به اینکه هدف بنی صدر و یارانش استحاله از درون نظام بود و می خواستند خط امام (ره) در زمان خود امام ازبین ببرند بیان کرد: خون شهید بهشتی انقلاب را بیمه کرد.

آیت الله مشایخ به هفته قوه قضائیه و دیدار مسئولین قوه قضائیه با رهبرمعظم انقلاب اشاره و یادآور شد: تاخیر در اجرای احکام مفاسد زیادی به وجود می آورد ولی اجرای به موقع سبب خوش بینی مردم نسبت به اسلام می شود.

امام جمعه نوشهر کار دستگاه قضائی را مهم و دشوار خواند و افزود: دستگاه قضائی باید بر کار قضات و مدیران دستگاه قضائی نظارت داشته باشد.

مشایخ در بخش دیگری از خطبه ها به واقعه ترور مقام معظم رهبری در هفتم تیر سال ۶۰ اشاره کرد و عنوان داشت: سال ۶۰ سال بسیار پرحادثه ای برای انقلاب بود، فتنه ها و اغتشاشاتی که خود بنی صدر مسبب آن بود در آن سال به وجود آمد، اما خدا این ذخیره انقلاب را برای ما حفظ کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این افراد نفوذی در ایران بودند که این اغتشاشات را به وجود آوردند، اکنون فتنه داعش در عراق هم توسط افراد نفوذی که باقی مانده حزب بعث عراق هستند انجام می شود.