• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطیب جمعه نوشهر:

صدا و سیما اندیشه‌ساز و تاثیرگذار در رفتار و گفتار جامعه است

خطیب جمعه نوشهر گفت: صدا و سیما اندیشه ساز و تاثیرگذار در رفتار و گفتار جامعه است.

به گزارش نوشهرآدینه، حجت الاسلام محمود مشایخ در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به ۲۳ آبان روز حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی دیابت گفت: تمامی فعالیت های انسان در همه زمینه ها به سلامتی برمی گردد، لذا توجه به سلامت خودٰ، دیگران و جامعه یکی از مسائل مهم است.

وی با بیان اینکه دولت توجه خوبی به بخش کشاورزی داشته است، اظهارکرد: تشکیل بیمه کشاورزان در کنار بیمه روستاییان و عشایر و بیمه محصولات کشاورزی از طرح های بسیار خوب دولت است.

امام جمعه نوشهر به آغاز هفته کتاب و کتابخوانی اشاره و تصریح کرد: افراد در جامعه در کنار کارهای خود حتماً ساعتی را هم برای مطالعه اختصاص دهند.

وی با انتقاد از کمبود سرانه مطالعه در کشور خاطرنشان کرد: بین کتاب خواندن و فیلم دیدن تفاوت وجود دارد، کتاب میراثی ماندگار است و قبل از خریدن کتاب به نویسنده کتاب توجه کنید.

حجت الاسلام مشایخ نقش رسانه ملی را در توسعه فرهنگ مطالعه انکارپذیر دانست و افزود: صدا و سیما مدیریت فرهنگ در جامعه را برعهده دارد و ترویج دهنده دین و سبک زندگی اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما اندیشه ساز و تاثیرگذار در رفتار و گفتار است، اضافه کرد: رسانه می تواند با نمایش فیلمی به طور ناخودآگاه بر نوع پوشش و یا حرف زدن فرد تاثیر بگذارد.

خطیب نماز جمعه نوشهر یکی از توطئه های دشمنان را بی اعتمادی مردم نسبت به رسانه ملی برشمرد و اذعان کرد: دشمن با بی اعتماد کردن مردم نسبت به رسانه ملی سعی می کند افکار عمومی جامعه را به سمت ماهواره ها بکشاند تا هویت ملت را نابود کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱ را نوعی جنگ نامید و گفت: مذاکره در نوع خودش یک جنگ است، منتها جنگ صحبت، دشمن اصل غنی سازی و تحریم را پذیرفته است منتهی می خواهد با سلاح های از کارافتاده خودش تیم مذاکره کننده را مجبور به اجرای خواسته های خود کند.

مشایخ با بیان اینکه ایران اسلامی از حق خود در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای کوتاه نمی آید، تاکید کرد: استفاده از این فناوری در پزشکی، تامین انرژی و کشاورزی حق مسلم ملت ایران است.