• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

امام جمعه موقت نوشهر:

صلابت امروز ایران اسلامی مرهون ایستادگی مردم و خون شهدا است

امام جمعه موقت نوشهر گفت: اگر اکنون رئیس جمهور ما می‌تواند در سازمان ملل با صلابت و آزادی صحبت کند، مرهون ایستادگی ملت ایران و خون شهدا است.

به گزارش نوشهرآدینه، حجت الاسلام عبدالغفار آل حبیب در خطبه های نماز عبادی- سیاسی این هفته نمازجمعه نوشهر با تبریک اول ذی الحجه، سالروز ازدواج امیر المومنین (ع) با حضرت فاطمه (س)گفت: پیوند دو در گرانبهای الهی، یک ازدواج آسمانی بود، فلذا بهترین الگو برای جوانان است.

وی با اشاره به اینکه مردم و مسئولین باید به مقوله فرهنگ، خصوصاً در تبلیغ و ترویج فرهنگ غنی اسلام کوشا باشند، از خانواده ها خواست تا در مراسم ازدواج فرزندانشان از تجملات پرهیز کرده و روش زندگی اهل بیت(ع) را سرلوحه خویش قرار دهند.

امام جمعه موقت نوشهر از آمار بالای طلاق در ایران ابراز تاسف کرد و اظهارداشت: مهریه‌های سنگین یکی از دلایل افزایش آمار طلاق است که یک این خود یک معضل فرهنگی است که آثار زیانبار و جبران ناپذیری در اجتماع دارد.

وی معیارهای اهل ایمان را اطاعت از رسول خدا و اهل بیتش دانست و افزود: خانواده ها باید بدانند که مهریه‌های سنگین نه تنها باعث تداوم زندگی نخواهد بود، بلکه در برخی موارد خود عاملی برای طلاق نیز است.

حجت الاسلام آل حبیب با تاکید بر ازدواج آسان جوانان، تصریح کرد: تسهیل در پرداخت وام ازدواج جوانان از سوی مسئولین، یکی از کارهای فرهنگی است که خود منجر به کاهش فساد در جامعه می شود و مجلس شورای اسلامی باید به وظیفه اصلی خود در این خصوص که نظارت است، با جدیت عمل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: در آن دوران، ما از عزت، دین، شرف، ناموس و ارزشهای خود دفاع کردیم و اگر اکنون رئیس جمهور ما می تواند در سازمان ملل با صلابت و آزادی صحبت کند، مرهون ایستادگی ملت ایران و خون شهدا است.

خطیب موقت نماز جمعه نوشهر با اشاره به حضور مجدد آمریکایی ها در منطقه به عنوان مبارزه با داعش اذعان کرد: آمریکا در ائتلاف با برخی دولتهای عرب منطقه به دنبال مقابله دروغین با گروهک ترویستی داعش که خودشان آن را بوجود آورده و حمایت و تجهیز کرده اند، است، اما جهانیان هرگز این ادعای بی اساس را باور نخواهند کرد.

وی به انتخابات آزاد اخیر در کشور سوریه اشاره و خاطرنشان کرد: آمریکائیها به مانند عراق و افغانستان به دنبال غارت در سوریه نیز هستند.