• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

صنعت دفاعی قابل مذاکره نیست

خلاصه ی محور های خطبه نماز جمعه شهرستان نوشهر مورخ 27/05/96

صنعت دفاعی قابل مذاکره نیست

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 27/05/96 نمازگزاران عزیز را به تقوا و دوری از گناه سفارش کردند و در ادامه ی بررسی دعای عرفه ی امام حسین (ع) گفتند : نه تنها عمر و رزق و روزی ما دست خداوند است بلکه اگر غم و غصه نیز به دل های ما راه پیدا کند ایم خداوند است که آن را برطرف می کند.
حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم ضمن عرض تسلیت شهادت امام جواد (ع) گفتند : صنعت دفاعی قابل مذاکره نیست و افزودند : این که به بزرگداشت روز 25 ذی القعده (دحو العرض) توجه شد به خاطر بعد سیاسی آن روز است که در دعای آن روز به آن اشاره شد و این روز طبق برخی از نقل ها روز قیام امام زمان (عج) است.
امام جمعه ی نوشر در ادامه ی سخنان خود با اشاره به کودتای آمریکایی انگلیسی 28 مرداد گفت : با ایجاد اختلاف شاه فراری را برگرداندند و سرنوشت مملکت را 25 سال به دست گرفتند و غارت کردند . دشمنان در جمهوری اسلامی نیز کودتا کردند ولی موفق نشدند ، چرا؟ چون همبستگی و بصیرت است.
حجت الاسلام مشایخ در فراز دیگری از سخنان خود به سالروز ورود آزادگان اشاره کرد و گفت : دشمن تلاش کرد از آنها بهره بردارب کند اما آنها به واسطه ی باور عمیق به خدا و امام خمینی (ره) و راه خود با سلاوت ایستادند، شهید دادند مانند شهید تندگویان ، جانباز دادند ولی استقامت کردند. امروز همان سلاوت در نسل جدید است شهید حججی اول اسیر شد سپس شهید و ذره ای التماس نکرد. او یک آزاده ی با سلاوت است .
امام جمعه ی نوشهر در ادامه گفت : رهبر معظم انقلاب آیت الله شاهرودی را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی کرد. او 8 سال رئیس قوه ی قضاییه بود. مجمع تشخیص یادگاری امام و رکن مهم نظام است و 2 کار انجام می دهد. 1- رفع اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان 2- سامان دادن به سیاست های کلان نظام به عنوان مشاور رهبری
حجت الاسلام مشایخ در فراز پایانی سخنان خود در مورد بحث این روز های مجلس که رأی دادن به وزرا است گفت : نمایندگان باید به دور از سهم خواهی و خارج از جریانات سیاسی به افراد صالح و لایق رأی دهند.