• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

عربستان امروز آتش بیار معرکه است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 96/8/19  در باره ی رویش ها و ریزش های واقعه کربلا صحبت کرد و گفت : ولایت پذیری عامل روسفیدی یاران امام حسین (ع) و نپذیرفتن ولایت عامل رو سیاهی لشکر یزید شد.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم در مورد پیاده روی با شکوه در روز اربعین گفت : چنین راهپیمایی با این انبوه جمعیت در دنیا بی سابقه است. راهپیمایی ای که 100% مردمی است و دولت ها نقشی جز ایجاد امنیت در آن ندارند و دلیل آن تنها عشق به حسین (ع) است.

امام جمعه ی نوشهر در ادامه به بررسی تحولات منطقه در هفته ی گذشته پرداخت و گفت : عربستان امروز آتش بیار معرکه است و آنها همراه رژیم صهیونیستی مسئول تمام فتنه های اخیر هستند، مانند استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان که در کشور غریبه عربستان اعلام استعفا می کند و این در جهان بی سابقه است. آنها مدت هاست که در یمن مردم و کودکان بی گناه را می کشند و جامعه جهانی هیچ واکنشی نشان نمی دهد اما وقتی یک موشک به فرودگاه ریاض برخورد می کند همه واکنش نشان می دهند. حال که هم تجزیه عراق و هم داعش شکست خورده اند به دنبال ایجاد فتنه ی جدیدی هستند چرا که رژیم صهیونیستی و عربستان و آمریکا آرامش منطقه را خلاف جهت منافع خود می بینند و اگر در منطقه آرامش نباشد آمریکا اسلحه می فروشد ، رژیم صهیونیستی شهرک می سازد و عربستان قلدری می کند. لذا اینها در تلاشند این فتنه ی جدید را در لبنان راه بیاندازند.

حجت الاسلام مشایخ در پی سفر استاندار به ناحیه ی ما به مدیران و مسئولان توصیه کردند : خوب است که یک مدیر در دوران مدیریت خود به نحوی کار کند که پس از دوران خدمتش با نگاه به کارنامه ی خود از عملکردش راضی باشد و وجدانش راحت. ایشان در ادامه 4 مشکل این منطقه را چنین نام برد : 1- اشتغال جوانان    2- راه و امنیت راه ها    3- درمان و مراکز درمانی    4- مسئله ی گردشگری و فراهم شدن وسایل و امکانات گردشگری .

امام جمعه ی نوشهر در فراز پایانی سخنان خود 24 ابان روز کتاب دار را گرامی داشته و گفت ک ما مسلمانان معجزه ی پیغمبرمان کتاب است. اگر سرانه ی کتابخوانی در بین امت ما از دیگر امت های غیر اسلامی کمتر باشد شرم آور است. کتاب نتیجه ی یک عمر تلاش و علم دانشمندان است و امت ما می بایست ارتباط بیشتری با کتابخوانی داشته باشد.