• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 12/05/97 ضمن سفارش به تقوا به بررسی 25 ذی القعده روز دحو العرض پرداخت .
حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم به بررسی وضعیت اقتصادی کشور پرداخت و گفت: ما در حال حاضر در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم. در گذشته جنگ نظامی داشتیم اما امروز جنگ اقتصادی داریم. تفاوت جنگ اقتصادی و جنگ نظامی در این است که در جنگ نظامی فقط نیرو های مسلح درگیر آن می شوند اما در جنگ اقتصادی همه اعم از زن و مرد و فقیر و غنی و عموم مردم و دولتمردان در آن درگیرند و میدان جنگ آن بسیار وسیع است. در جنگ نظامی مشخص است دشمن از چه سلاحی استفاده می کند اما در جنگ اقتصادی دشمن از تمام امکانات استفاده می کند.
حجت الاسلام مشایخ در ادامه وظایف مردم در جنگ اقتصادی را نام برد و گفت: از الزامات جنگ اقتصادی این است که باور کنیم دشمن با ما در جنگ اقتصادی است. همانطور که جنگ نظامی را باور داشته و همه کمک کردیم در این جنگ نیز همه باید کمک کنیم. همچنین در زمان جنگ سبک زندگی باید اصلاح شود و تنها به ضرورات توجه کرد و از هزینه های اضافی چشم پوشی کرد. همچنین در زمان جنگ اقتصادی بازار و بازاریان باید انصاف را رعایت کنند. مردم نیز از قوه قضاییه انتظار دارند با مفسدان اقتصادی و کسانی که بازار را آشفته می کنند قاطعانه برخورد کند.
امام جمعه ی نوشهر در بخش پایانی سخنان خود 17 مرداد روز خبرنگار را گرامی داشت و گفت: خبرنگار در جمهوری اسلامی باید امین و امانت دار باشد و دقیق. خبرنگار باید خبر های امیدوار کننده پخش کند و اخباری که فحشا را ترویج و ذهن ها را آشفته می کند را ارائه ندهد.