• خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

  • ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

    ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

  • نماز جمعه ، عامل وحدت

    نماز جمعه ، عامل وحدت

مجلس خوب و قوی باعث پیشرفت کشور است

نماز عبادی سیاسی واپسین جمعه ی بهمن ماه سال 1394 با حضور جمع کثیری از امت خدا جو و همیشه در صحنه ی نوشهر در مصلی امام خمینی (ره) به امامت حضرت آیت الله مشایخ امام جمعه شهرستان نوشهر برگذار شد.

خطیب جمعه ی نوشهر بعد از توصیه به تقوی در ادامه سلسه مباحث تفسیر دعای عرفه بیان داشتند: از لطف خدا غافل نشویم نعمت های خدا را متذکر شویم و بدست آوردن نعمت ها را زرنگی خود ندانیم. همه ی این ها از ناحیه لطف خداوند است .

ایشان در بیان مناسبت های پیشرو گفتند: دوشنبه سوم اسفند ماه سال جاری مصادف با شهادت بی بی دو عالم حضرت صدیقه طاهره ، فاطمه زهرا (س) است پیشاپیش این روز را تسلیت میگوییم. امروز 30 ام بهمن ماه است. در چنین روزی  در سال 1357 در محل سفارت رژیم صهیونیستی در تهران سفارت فلسطین افتتاح شد.از همین جا میتوان حقانیت انقلاب اسلامی را تشخیص داد.

اول اسفند 1364 جنگنده های رژیم بعثی به هواپیمای مسافری ایران که دارای 40 نفر مسافر بود حمله کرده و آنان را به شهادت رساندند.

از جمله مسافرین این هواپیما شهید محلاتی نماینده امام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. او به همین مناسبت این روز به نام روحانیت و دفاع مقدس نام گذاری شده است.

ایشان در ادامه ی خطبه های پر فیض نماز جمعه تحت عنوان درس ها و عبرت ها ما از انتخابات گفتند: مجلس خوب و قوی باعث پیشرفت کشور است. مقام معظم رهبری فرمودند هدف گذاری در کشور توسط مجلس است. آقا فرمودند اگر مجلس مرعوب آمریکا باشد کشور را بدبخت میکند. باید از مجالس گذشته عبرت بگیریم تا مجلس ششم دوباره تکرار نشود. مجلس ششم همان مجلسی بود که 127 نفر از نمایندگان به آقا مامه نوشته که در زمینه انرژی هسته ای چیزی نگوید و جام زهر دیگری بنوشد.

مجلس ششم مجلسی بود که صدایی که دشمن از آن طرف مرز ها در مخالفت با این نظام و انقلاب سر میداد ، در خانه ی ملت شنیده شد.

در انتخابات باید به نکاتی توجه نماییم : استفاده از حق انتخابی که داریم و به کسی رأی بدهیم که شاخصه های لازم را داشته باشد.

این شاخصه ها عبارتند از:

1- متدین باشد                                       2- امین باشد

3- طرفدار عدالت اجتماعی باشد                4- مخالف با فساد باشد

5- طرفدار محرومین باشد                        6- پایبند به ارزش های اسلامی باشد

7- پیرو خط امام باشد

مجلس پیش رو از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است چرا که اولین مجلسی است که در پسا برجام تشکیل میشود کسانی باید انتخاب شوند که شرایط را بشناسند.  رویکرد آنها به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد داخلی باشد.در انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان باید به بزرگوارانی رأی دهیم که دل بسته ی انقلاب و ملت باشند. باید توجه داشته باشیم که کار آنها در روز مبادا خیلی مهم است.

کاندیدا ها باید توجه داشته باشند که در تبلیغات اسراف نکنند. خدا را در نظر داشته باشند . خطیب جمعه ی نوشهر در فراز پایانی سخنان خود در این هفته گفتند : دشمنان از مدت های گذشته تا کنون در صدد تخریب شورای نگهبان هستند همانطوری که اقا فرمودند وقتی تصمیمات شورای نگهبان زیر سؤال برود انتخابات غیر قانونی است و مجلس و مصوبات بر آمده از آن غیر قانونی است.

 

20160219_130135 20160219_130216