• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

محور های خطبه نماز جمعه شهرستان نوشهر مورخ 95/3/21

محور های خطبه نماز جمعه شهرستان نوشهر مورخ 95/3/21

حجه الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در خطبه ی اول راجع به آداب ماه مبارک رمضان صحبت کرد و به روزه داران راجع به کلاه برداری مخصوصا کلاه برداری های جدید هشدار داد و گفت امروزه از فضای مجازی سو استفاده و اسباب مزاحمت برای نوامیس مردم فراهم می کنند.

کلاه برداران حساب بانکی اشخاص را پیدا و خالی می کنند . با جعل سند یک زمین را به چندین نفر می فروشند. با چک بی محل و پول قلابی کلاه برداری می کنند. باید حواس همه جمع باشد.

خطبه دوم

امام جمعه نوشهر در خطبه دوم به چند نکته اشاره کرد : فرهنگ معنوی را در ماه رمضان زنده نگه داریم مثل ترویج فرهنگ سفره افطاری ، محافل انس با قرآن ، تجلیل از نوجوانان که اولین بار روزه می گیرند و آماده شدن برای راه پیمایی روز قدس. نوجوانان با نقاشی های خوب در راه پیمایی حاضر شوند.

سازمان کنفرانس اسلامی که برای مقابله با رژیم صهیونیستی ایجاد شده امروز آلت دست عربستان است و برای تقویت رژیم صهیونیستی از یک سو در مسئله حج اطلاعیه می دهد و می گوید ایران مقصر است و برخورد سیاسی می کنند.

از سوی دیگر عربستان طرح سازش مسلمین با رژیم صهیونیستی را میدان داری می کند. با جنگ نیابتی دومین رژیم کودک کش دنیا می شود. سوریه را ویران ، نقشه بر علیه حزب الله لبنان تا اطراف رژیم صهیونیستی امن باشد.

فرمایشات رهبری

فرمایشات رهبری در 14 خرداد در چند محور بود. یکی از آنها مربوط به ابعاد حاکمیت دینی مثل عدالت اجتماعی – ریشه کنی فقر و جهل و استضعاف برقراری ارزش های اسلامی مثل ایستادگی در برابر ظلم و ریشه کنی استکبار. ممکن است کسی بگوید آیا اینها محقق شد؟

جواب : دشمن با جنگ و تحریم و انواع دشمنی جلوی سرعت را گرفت ولی رویکرد حکومت دینی درست است. آمریکا ما را به جهت خلاف دعوت می کند. مثال: حرم مطهر امام رضا (ع) در شرق ایران است. رویکرد ما زیارت مشهد شد.شاید ماشین ما ضعیف باشد و با سرعت کم حرکت کنیم ولی رویکرد حرم امام رضا (ع) است و به آن می رسیم. اما اگر روی کرد سمت غرب شدبرخلاف مسیر مشهد حتی با ماشین خوب و سرعت بالا حرکت کنیم بیشتر از مقصد دور می شویم . استکبار می خواهد ما را از خدا دور کند.