• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

 • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

 • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

  خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

محور های خطبه ی نماز جمعه نوشهر در تاریخ 9/11/94

محور های خطبه ی نماز جمعه نوشهر در تاریخ 9/11/94امام جمعه محترم نوشهر در خطبه ی اول در ادامه شرح دعای عرفه گفت توفیق یکی از الطاف خداوند است ( توفیق رفیقی است که به هر کسی ندهندش ) و توضیح داد که توفیق چیست؟ اسباب توفیق و علل بی توفیقی کدامند؟

حجت الاسلام حاج آقا مشایخ امام جمعه ی محترم نوشهر در خطبه ی دوم بمناسبت دهه فجر بیان داشت انقلاب اسلامی ایران سه محور داشت. 1- اسلام 2- رهبر 3- مردم

این سه هم علل پیروزی و هم علل تداوم انقلاب بوده و هستند.

1-اسلام: معارف اسلام مثل جهاد ، مبارزه با ظلم زیر بار ظلم نرفتن و … سبب شد مردم نظام شاه را ساقط و انقلاب را به پیروزی برسانند.

اجلاس نماز : اصول و فروع دین اسلام (معنویت) انقلاب را حفظ کرد، نماز از مظاهر اسلام و عامل حرکت مردم است، امروز نماز در آموزش و پرورش در دانشگاه در فرودگاه و … توجه به نماز اول وقت و نماز جماعت صبح رواج یافته است. در همه جا مطرح است.

حمله دشمن به اسلام: دشمن برای شکستن انقلاب به اسلام هجمه دارد میگوید اسلام حق ندارد حکومت کند، اسلام خشن است. به وسیله ماهواره با ترویج ابتذال با ترویج عرفان کاذب و امثال اینها میخواهد اعتقادات مردم را سلب کرده و انقلاب را بشکند.

2-مردم: انقلاب ایران انقلاب اسلامی و مردمی است ، امروز مردم ایران به بلوغ سیاسی رسیده اند ، 36 انتخابات را پشت سر گداشتند، به موفقیت نظام فکر میکنند و لذا دشمن کینه این مردم را به دل گرفته است.

حمله دشمن به مردم: تحمیل جنگ ، تحریم های اقتصادی ، زدن هواپیمای مسافر بری ، بی هویت کردن مردم و تصرف اموال ایران ، همه اینها حمله به مردم بود و هست. از ترور در اوایل انقلاب تا اتهامات امروز مثل تند روی و افراطی بودن همه دشمنی با مردم است.

3-رهبر:  در دهه اول انقلاب امام خمینی (ره) رهبر بود ، مردم عاشق او بودند بعد از امام (ره) خلف صالح او امام خامنه ای مدّ ضلّه رهبر انقلاب شد ، بزرگترین مانع تغییر و استحکام نظام رهبر است.دشمن بر علیه رهبر نقشه ها کشیدند ، بعد از انتخابات سال 76 – سال 88 در مجلس ششم ، طرح حاکمیت دو گانه نقشه علیه رهبری بود اما نقش بر آب شد.

نقشه علیه نهاد ها : وقتی نتوانستند رهبری را ساقط کنند به نهاد های زیر مجموعه رهبری حمله کردند به شورای نگهبان ، صدا و سیما و سپاه ، باز هم نتوانستند کاری کنند. امروز که زمان رسیدگی به صلاحیت کاندیدا هاست انگ جناحی میزنند، اگر شورای نگهبان جناحی عمل میکرد چطور از دل دولت اصولگرا اصلاحات در آمد؟ امروز میگویند رد صلاحیت ها فله ای بود ، خوب چرا نگفتید ثبت نام ها فله ای بود؟

جشن 13 بهمن روز بازگشت امام (ره) به کشور: بسیار خوب است ولی خوب تر روی آوردن به اندیشه های امام است.

مانور ولایت 94 در آبهای آزاد : اینها فرزندان امامند دارند اندیشه امام را حفظ و اجرا میکنند. این نیرو ها در همین ایران در همین دانشگاه علوم دریایی  امام خمینی (ره) نوشهرآموزش دیدند اسلحه آنها ایرانی است.

در پسا تحریم و پسا برجام که دسته دسته از خارج به ایران می آیند لازم است دولت اجازه ندهد ایران را بازار مصرف خود کنند دولت بگوید باید تکنولوژی و علوم که سبب شود فن آوری ما مستقل شود بیاورید. اقتصاد مقاومتی یعنی توانمند سازی کشور.

20160129_123240

یک ديدگاه برای “محور های خطبه ی نماز جمعه نوشهر در تاریخ 9/11/94

 1. حسین مشایخ گفت:

  بسیارخوب ممنون ومتشکریم