• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

به گزارش نوشهر آدینه امام جمعه نوشهر در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: مراسم اربعین امسال با جمعیت 20 میلیونی به رژه کوبنده ای علیه جریان تکفیری تبدیل شد، این حماسه بزرگ پیام صلح اسلام ناب را به جهانیان مخابره کرد و به ملت عراق نشان داد که در مبارزه علیه داعش تنها نیستند و این جمعیت حامی آنان است.
حجت الاسلام و المسلمین مشایخ در بخش دیگری از سخنان خود به مطرح شدن نام یک ایرانی در گروگانگیری سیدنی استرالیا پرداخت و افزود : این توطئه در ادامه پروژه ایران هراسی واسلام هراسی غرب شکل گرفت در حالی که ایران بارها اعلام کرده بود که دولت استرالیا باید این مجرم فراری را تحویل کشورمان دهد اما آنها از این کار سر باز زدند و به او پناهندگی دادند.
وی با بیان این که سقوط قیمت نفت جنبه سیاسی و اقتصادی دارد بیان داشت: آمریکا ابتدا به کمک داعش و بوسیله غارت نفت عراق و سپس به کمک عربستان باعث سقوط قیمت نفت شد تا هم به روسیه و هم به ایران لطمه اقتصادی بزند. اما ما باید این تهدید را به فرصتی برای کاهش وابستگی اقتصاد خود به نفت تبدیل کنیم و بوسیله نظام مالیاتی کارآمد و توجه به صنعت و تولید داخلی و صادرات غیر نفتی اقتصاد را سامان بدهیم. همانطور که امروز مشاهده میکنیم آمریکا بعد از 53 سال تحریم کوبا به بی نتیجه بودن آن اعتراف کرد و این بیان میکند که مقاوت نتیجه خواهد داد و ظلم محکوم به شکست است.
حجت الاسلام مشایخ با یادآوری همزمانی شب یلدای امسال با شام غریبان پیامبر(ص) و امام حسن مجتبی(ع) گفت: گرچه صله رحم امری پسندیده است ولی شایسته است مسلمین با عزاداری در مساجد حرمت پیامبر و ائمه را حفظ کنند. همچنین از تصمیم شورای خلیفه گری ارامنه برای جشن نگرفتن سال نو به احترام مسلمانان در ایام عزاداری ماه صفر تشکر میکنیم.
امام جمعه نوشهر با اشاره به سنت پسندیده وقف افزود: وقف باقیات الصالحات است و این سنت باید در جامعه ما حفظ شود.
وی در پایان از برگزاری همایش حجاب،عفاف و مدگرایی توسط دانشگاه آزاد و فرمانداری در نوشهر تشکر کرد.