• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

مراسم تدفین شهدای گمنام در نوشهر در پنجشنبه 24 اسفند 96

مراسم تدفین شهدای گمنام در نوشهر در پنجشنبه 24 اسفند 96

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 18 اسفند ولادت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن و مادر و همچنین ولادت معمار انقلاب امام خمینی (ره) را تبریک گفتند. ایشان در ادامه افزود تبیین زندگی حضرت زهرا (س) تراز زندگی اسلامی است.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم هفته ی منابع طبیعی را گرامی داشته و گفت : این سرمایه برای نسل های آینده نیز هست و همه باید در حفظ آن تلاش کنند و دزدی و تجاوز در منابع طبیعی دزدی از مال همگان است.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه هفته ی احسان و نیکوکاری را یادآور شد و گفت: در این ایام نزدیک به عید فقرا و مستضعفین را فراموش نکنیم، همانطور که برای خانواده های خود هزینه می کنیم کمکی در این راه نیز داشته باشیم. در خرید های عیدانه اسراف نکنیم و تجمل گرایی نداشته باشیم.

حجت الاسلام مشایخ 18 اسفند روز تاسیس کانون فرهنگی و هنری مساجد را یادآور شد و گفت : عنصری مهم برای جذب جوانان و نو جوانان کارهای فرهنگی در مسجد است. استفاده از دستگاه های ویدئو پروجکشن و پخش کلیپ هایی مناسب و پخش کلیپ های آموزشی برای جوانان و نوجوانان می تواند پیوند مردم با مساجد را بیشتر کند.

امام جمعه ی نوشهر در ادامه 20 اسفند روز راهیان نور را پلی بین نسل گذشته و نسل امروز و وسیله ی انتقال فرهنگ جهاد و شهادت به نسل جدید دانست. شهدای حرم از همین راهیان نور بدست آمدند. ایشان در ادامه 22 اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید را گرامی داشته و گفت: از سال تشکیل این بنیاد تا کنون خدمات زیادی به خانواده های شهدا شده است. فرهنگ شهادت برکات زیادی دارد که یکی از ان ها عامل بازدارنده است که موجب امنیت می شود. در طول تاریخ گاهی حق و باطل روشن بود ولی دلبستگی ها نمی گذاشت از حق دفاع شود. روحیه شهادت طلبی دلبستگی را از بین میبرد. دشمن از همین وحشت دارد. ما شهدای زیادی داشته و داریم. شهدای قبل از انقلاب و دفاع مقدس ، شهدای انفجار ، ترور ، جبهه ، ، شهدای حرم ، حریم و امر به معروف ، شهدای مفقود الاثر ، شهدایی که پیکر پاکشان پودر شد ، شهدای بی نام و نشان . همانطور که قبر حضرت زهرا (س) بی نام و نشان است و شهدای گمنام که پیکر پاکشان بعد از مدت ها با تفحس و جستجو بدست آمده و در شهر های مختلف تشییع و در پارک ها و مکان های دیگر به خاک سپرده شدند. در نوشهر در روز پنج شنبه مورخ 24 اسفند 96 پیکر 3 تن از شهدای گمنام تشییع و در پارک نوید خاکسپاری می شود.