• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

مردم پیروز سال 96

مردم پیروز سال 96

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 25 اسفند 1396 نمازگزاران را به تقوا و دوری از گناه سفارش کردند.

ایشان در آغاز خطبه ی دوم از مردم شهرستان در خصوص شرکت و برپایی مراسم تشییع با شکوه و احترام مند 3 شهید گمنام تشکر و قدردانی کردند.

حجت الاسلام مشایخ در بخش بعدی سخنان خود گفت : روز چهارشنبه روز عید و آغاز بهار طبیعت است. همراه آن با شروع ماه رجب بهار معنویت نیز آغاز می شود ، غفلت نکنیم و از این زمان به درستی استفاده نماییم. ایشان در ادامه افزود: روز عید مصادف با شهادت امام هادی (ع) می باشد. ایشان ضمن تسلیت افزود در این روز حرمت امام هادی (ع) را نگه داریم.

امام جمعه ی نوشهر در فراز دیگری از سخنان خود گفت: سالی که گذشت با تلخی ها و شیرینی هایی همراه بود که می بایست برای شیرینی اش خدا را شکر کرده و از تلخی های آن عبرت بگیریم تا از مشکلات مشابه جلوگیری شود. ایشان همچنین افزود: از مسائل مهم مطرح شده در این سال شعار سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال بود که ترسیم کننده ی سیاست نظام است و مسئولین و مردم باید به آن توجه داشته باشند ولی متاسفانه بی توجهی به این رهنمود باعث اغتشاش و نا آرامی دی ماه شد و اتفاقا رهبر انقلاب در دیدار مجلس خبرگان فرمود از مشکلات معیشتی مردم با خبر هستم و راه حل داد. از دیگر شیرینی های این سال حضور 73 درصدی مردم در انتخابات بوده که نشان دهنده ی مردم سالاری دینی و بلوغ سیاسی می باشد. در نهایت مردم پیروز سال 96 بودند. ایشان در ادامه این اتفاقات به نابودی تشکیلات داعش اشاره کرده و گفت جبهه ی مقاومت با کمک ایران به پیروزی رسید.ایشان در ادامه از دیگر شیرینی های این سال را مقاومت مردم یمن دانسته و گفت: جنایات را سعودی ها انجام می دهند ولی متاسفانه با تبلیغات سو و بی ربط ایران را در دنیا متهم جلوه می دهند.

امام جمعه ی نوشهر در بخش پایانی سخنان خود به بررسی تلخی های سال گذشته پرداخت و گفت: سختی معیشت ، شکاف طبقاتی ، اعتماد مسئولین به بیگانگان در حل مشکلات داخلی ، زندگی اشرافی و بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و همچنین رخ دادن حوادثی مانند حادثه کشتی سانچی ، سقوط هواپیمای تهران – یاسوج ، اغتشاش دی ماه و زلزله ی کرمانشاه از تلخی های این سال بود. امید است با برنامه ریزی صحیح و رفع مشکلات در سال آتی شاهد این گونه آسیب ها نباشیم.