• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

آیت‌الله مشایخ در نمازجمعه نوشهر:

مسئولین به مشکلات اصلی مردم توجه کنند و از موضع‌گیری‌های تنش‌زا بپرهیزند

امام جمعه نوشهر مشکلات اصلی مردم را گرانی و بیکاری دانست و افزود: مسئولین به مشکلات اصلی مردم بپردازند و به حاشیه نروند و از موضع‌گیری‌های تنش‌زا و دردسرساز بپرهیزند.

آیت الله محمود مشایخ در خطبه‌های امروز نمازجمعه نوشهر بر لزوم حفظ آبروی مومن و دفاع از آن تاکیدکرد و افزود: به فرموده امام صادق(ع) کسی که آبروی مومنی را بریزد، از ولایت خدا خارج و وارد ولایت شیطان می‌شود.

امام جمعه نوشهر آبرومندی، مال و خون را در اسلام مهم و در عرض هم دانست و افزود: پرهیز از گناه، شوخی‌های نابه‌جا و طمع سبب حفظ آبروی افراد در جامعه می‌شود.

آیت آلله مشایخ همچنین داشتن تقوا و گناه‌نکردن را نیز باعث حفظ آبرو نامید و گفت: همانطور که لباس عیب‌های ظاهری انسان را می‌پوشاند، تقوا هم عیب‌های باطن را می‌پوشاند و سبب زینت انسان می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان، حفظ حرمت این ماه را مهم دانست و تصریح کرد: باید خود را برای استفاده از ماه پرخیر و برکت رمضان آماده کرد.

خطیب جمعه نوشهر در ادامه خاطرنشان کرد: همه باید احترام ماه رمضان را داشته باشند و با توجه به تقارن تعطیلات تابستان با این ماه مبارک در شهرهای گردشگرپذیری از جمله نوشهر باید حرمت این ماه حفظ شود.

وی استفاده از برنامه‌های فرهنگی را در مساجد و مصلی‌ها برای جذب جوانان و نوجوانان ضروری دانست و اظهارداشت: فرهنگ غرب با استفاده از ماهواره‌ها امروزه تمام تلاش خود را برای جذب جوانان بکارگرفته است و باید با تجهیز مساجد و برنامه ریزی های فرهنگی توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد.

امام جمعه شهرستان نوشهر گروهک تروریستی داعش را مزدور آمریکا نامید و گفت: هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا گفته است که اگر عراق با آمریکا کنار می‌آمد و با حضور نیروهای نظامی آنان موافقت می‌کرد، این وضع پیش نمی‌آمد و این حرف یعنی اینکه آمریکائیها به نقش خود در حوادث عراق اعتراف می‌کنند.

وی عنوان داشت: آمریکائیها می‌خواهند از کشورهای تحت سلطه خود در منطقه مانند اردن، قطر و عربستان زهرچشم بگیرند و با آنان هشدار دهند که اگر روزی بخواهند از آنان سرپیچی کنند، سرنوشتشان مانند عراق خواهد شد.

آیت آلله مشایخ با اشاره به اینکه هدف آمریکا از به‌وجودآوردن گروهک تروریستی داعش تجزیه عراق به بخشهای کردنشین، سنی‌نشین و شیعه‌نشین است، عنوان داشت: تفکر بسیج که توسط امام خمینی(ره) زنده شد امروزه در عراق کارساز خواهد بود.

خطیب نمازجمعه نوشهر تخریب بارگاه مطهر ائمه معصومین(ع) را از اهداف شوم این گروهک تروریستی برشمرد و افزود: بسیج عامه مردم چه شیعه و سنی به فتوای مرجع عالیقدرآیت‌آلله سیستانی در عراق باعث بیرون‌راندن این گروه‌های تکفیری خواهد شد و آنان این آرزو را به گور خواهند برد.

وی دعوت رئیس جمهور از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را مثبت ارزیابی کرد و یادآورشد: چنین دوستی‌هایی لازم بود در زمان فتنه ۸۸ بعد از انتخابات ریاست جمهوری آن زمان اتفاق می‌افتاد تا آن حوادث تلخ در کشور به وقوع نمی‌پیوست.

امام جمعه نوشهر در خاتمه بیان کرد: مسئولان بهتر است به مشکلات اصلی مردم مانند گرانی و بیکاری بپردازند و به حاشیه نروند و از موضع‌گیری‌های تنش‌زا و دردسرساز همچون ورود زنان به ورزشگاه‌ها و دیدن اندام نیمه عریان مردان که مخالف نظر مراجع تقلید است پرهیز کنند.