• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

می بایست با روحیه انقلابی به سوی انتخابات رفت

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 18/1/96 خود و نمازگزاران عزیز را به تقوای الهی و دوری از گناه سفارش کردند.

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در ابتدای خطبه ی دوم به بررسی مناسبت های هفته ی پیش رو پرداخته و ولادت امام جواد (ع) و امام علی (ع) را تبریک گفتند و سپس به این نکته اشاره کردند که سال جدید با ثبت نام شوراها شروع شده و فضای انتخاباتی کشور را فرا گرفته چرا که دو انتخابات پیش رو داریم یکی انتخابات شوراها و دیگری انتخابات ریاست جمهوری .

با گذشت 4 دهه از عمر انقلاب اسلامی تجربه نشان داده است که دشمن در اجرای برنامه های خود نسبت به انقلاب موفق نبوده است چه در هجمه ی فرهنگی و چه سیاسی. شهدای مدافع حرم نشان دهنده ی رویکرد جوانان کشور بر خلاف این هجمه هاست. افزایش اعتکاف کنندگان نیز نشان دهنده ی شکست دشمن در برنامه ی فرهنگی آنهاست .

دلیل موفق نبودن دشمن در بعد سیاسی وجود فردی عالم و تواناست که مدیریت کشور را بر عهده دارد و این رهبری تمام توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

دلیل ضعیف شدن ما در مسئله ی اقتصادی توقعات بالا ، تغییر رویکرد ها و ذائقه ها و افزایش مصرف گرایی و تجمل گرایی است. شعار امسال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال است ، تولید و اشتغال باید بر مبنای خلاقیت و نوآوری باشد تا بتواند اشتغال را ایجاد کند.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه ی سخنان خود در مورد انتخابات چنین گفتند : کسی در انتخابات برنده است که جوابگوی مطالبات مردم باشد. مردم و مسئولین می بایست با روحیه و رویکرد انقلابی به سوی انتخابات بروند. از شاخصه های رویکرد انقلابی به شرح ذیل است :

1- پایبندی به مبانی ارزش ها

2- حساسیت در برابر نقشه های دشمن

3- تقوای دینی و سیاسی

4- زنده کردن آرمان های انقلاب

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در پایان خطبه های این هفته به انتقاد از اتحادیه عرب پرداخته و گفتند : فلسفه ی اتحادیه عرب مبارزه با صهیونیست و حمایت از مظلومین فلسطین بوده اما امروز برعکس شده و بر علیه حزب الله و ایران حرف می زنند چون ایران حامی مقاومت است.