• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

نماز جمعه ، عامل وحدت

نماز جمعه ، عامل وحدت
حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 5/5/97 5 مرداد سالروز اقامه ی اولین نماز جمعه در کشور را گرامی داشت و گفت: نماز جمعه باید اثر بخش و تحرک آفرین باشد. ایشان در ادامه گردهمایی در نماز جمعه را عامل وحدت خواند و گفت : نماز جمعه محل آگاهی یافتن از مشکلات جامعه ی خود و دیگر جوامع اسلامی است و خبر ها در نماز جمعه برخلاف رسانه ها دارای تجزیه و تحلیل و دستور است. نماز جمعه همراه با راهپیمایی ها و شعار هایی که به دنبال دارد آگاهی دهنده است و دشمن از همین واهمه دارد و در صدد است تا نماز جمعه وجود نداشته باشد. امام جمعه ی نوشهر در پایان سخنان این بخش افزود : همچنین نماز جمعه عامل بصیرت افزایی و حفظ وطن است. در زمان جنگ نماز جکعه رزمندگان را تحریک کرد و آن ها با جانشان از مرز های کشورمان دفاع کردند.
امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه ی دوم سالروز پیروزمندانه ی عملیات مرصاد را گرامی داشت. ایشان در ادامه سخنان خود گفت: دشمن 3 هدف عمده دارد: 1- جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه 2- جلوگیری از انرژی هسته ای صلح آمیز 3- محدود کردن موشک و توان نظامی ایران . این ها آرزویشان این است که جمهوری اسلامی 40 سالگی خود را پشت سر نگذارد وای همانطور که رئیس جمهور های پیشین آن ها در تاریخ محو شدند ، ترامپ نیز این آرزو را به گور خواهد برد.
حجت الاسلام مشایخ در ادامه به سخنان سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: این ها سالهاست که هزینه های گزاف کردند و به جایی نرسیدند ، امروزه نیز با این تهدید ها چیزی دریافت نخواهند کرد. امروز دشمن با جنگ اقتصادی و پخش شایعات در تلاش است تا آرامش را از مردم بگیرد. دیروز شهدا خوب به وظیفه ی خود فکر کرده و عمل کردند ، امروز نیز ما باید به وظایف خود خوب فکر کنیم. امام جمعه ی نوشهر در پایان بزرگترین عامل سقوط رژیم شاه را فساد اداری خواند و به مسئولین هشدار داد: بازرسی ها میبایست با توجه و کیفیت بیشتری صورت گیرد و با افراد مفسد قاطعانه برخورد شود، اگر قرار است مشکل اقتصادی حل شود می بایست رویکرد اقتصادی را تغییر داد نه اینکه آن را به نتایج مذاکرات و برجام گره زد.