• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

نیروی انتظامی مظهر حاکمیت و امنیت است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 14/7/96 نمازگزاران عزیز را به تقوا و پرهیزکاری سفارش کرده و در ادامه به بررسی ادله حادثه عاشورا پرداخت.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم هفته ی نیروی انتظامی را گرامی داشته و گفت : نیروی انتظامی مظهر حاکمیت و امنیت است و پلیس خوب موجب پیشرفت جامعه است. ایشان در ادامه 3 خصلت را برای کارکنان این نیرو نام بردند : 1- اقتدار 2- عزت 3- رحمت و رأفت . سپس گفت : انتظار مردم نیز از آنها با این 3 خصلت برآورده می شود.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه 15 مهر روز روستا و عشایر را گرامی داشته و روستا را جایی که در آن فرهنگ اصیل حاکم است خواند. ایشان همچنین افزود : روستا مظهر اشتغال و تولید بوده و هست، امروزه مهاجرت از روستا به شهر زیاد شده و دلیل ان کم توجهی به منابع روستا ها استو مسئولین می بایست توجه بیشتری به این مناطق داشته باشند.

مشایخ در فراز دیگری از سخنان خود در مورد 16 مهر روز جهانی کودک گفت : درست است که این روز را غربی ها نام گذاری کردند اما آنها ظلم های بسیاری در حق کودکان کرده اند و حتی پیمان نامه ی خود در مورد کودکان را رعایت نمی کنند. چه فرقی بین کودک یمنی و میانماری که توسط بمب ها کشته و زخمی میش ود با کودکان غربی است؟ این چه حمایتی است؟ اما در اسلام از قبل به دنیا آمدن کودک تا بزرگسالی او برای تعلیم و تربیت و حمایت و حفاظت از او راه و روش نقل شده است.

حجت الاسالم مشایخ در ادامه در مورد سفر اردغان رئیس جمهور ترکیه به ایران گفت : آنها در گذشته نسبت به داعش خطائی مرتکب شدند و امروز متوجه هستند که همه پرسی اقلیم کردی عراق در راستای بقای رژیم صهیونیستی و بر علیه امنیت منطقه است و گفت ما این همه پرسی را مشروع نمی دانیم. او در این سفر خدمت رهبر معظم انقلاب شرف یاب شد و آقا فرمود این همه پرسی خیانتی به منطقه است.

امام جمعه ی نوشهر در پایان سخنان خود دیدار مسئولین حج با رهبر را یاد آور شد و گفت : رهبر معظم از بازگشت عزتمندانه و سالم حجاج اظهار خرسندی کردند. ایشان در ادامه گفت : در عربستان و جهان تبلیغات سو زیادی نسبت به ایران می شود و حج فرصت خوبی است تا حجاج ایرانی خلاف این تبلیغات را ثابت کنند.