• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

همه باید در مراقبت از جنگل و منابع طبیعی بکوشیم

همه باید در مراقبت از جنگل و منابع طبیعی بکوشیم

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 10/1/97 بعد از سفارش به تقوا و تبریک ولادت با سعادت امیرالمونین علی (ع) ، چهار اصل زندگی ایشان را چنین برشمرد : 1- حفظ و بقای اسلام   2- حفظ ارزش ها   3- حفظ و اجرای قانون   4- حفظ و اجرای عدالت

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم 12 فروردین روز جمهوری اسلامی را گرامی داشته و گفت : انقلاب ایران در 22 بهمن پیروز شد و با تدبیر و برنامه ریزی امام خمینی (ره) در طی 50 روز مدل و ساختار حکومت آینده با طرح رفراندوم جمهوری اسلامی توسط ایشان ارائه شد و در نهایت با کسب رای 98/2 درصد موافق برای اولین بار در دنیا حکومتی اسلامی بوجود آمد و امید دشمنان و مخالفان را نابود ساخت.

حجت الاسلام مشایخ در خصوص آتش سوزی در جنگل های کهنه ده کجور در روز های گذشته گفت : با گذشت چند روز و تلاش شبانه روزی کارکنان منابع طبیعی و دیگر ارگان ها خوشبختانه آتش کنترل و مهار شد. ایشان در ادامه گفت : این اتفاق بی توجهی برخی از مردم را می رساند. با روشن کردن آتش و بی توجهی و خاموش نکردن آن در این هوای خشک می تواند چنین آسیب هایی را بوجود آورد و مردم و قرق بان ها می بایست بیشتر توجه کنند. ما می خواهیم منابع طبیعی محفوظ بماند ولی متاسفانه امکانات ضعیف است ، باید امکاناتی مانند بالگرد و امثال آن در منقطه قرار گیرند.

امام جمعه ی نوشهر در بخش بعدی سخنان خود به 13 فروردین روز طبیعت اشاره کرد و گفت : در این روز می بایست برای حفظ طبیعت اقدام کرد نه نابودی آن ! درختان عامل تنفس زمین و طبیعت هدیه ی خداوند به بندگانش است ، ما نیز می بایست این میراث را برای آیندگان حفظ کنیم. ایشان در ادامه افزود : 13 فروردین روز وفات حضرت زینب (س) نیز می باشد ، در این روز حرمت ایشان را نگه داریم.

حجت الاسلام مشایخ در پایان به اعتکاف اشاره کرد و گفت : به فرموده رهبر معظم ، اعتکاف از رویش های انقلاب است و این خلوت کردن با خداوند موجب خودسازی و پیشرفت روحی و معنوی می شود و امید است جوانان بیشتری در آن شرکت کنند.