• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گاهی اسلام ستیزان شبه وارد می‌کنند که گروهک‌هایی مانند داعش، در واقع همان اسلام واقعی و سیره پیامبر اکرم (ص) را به اجرا در می‌آورند و به سرعت نیز از از این طریق ادعا می‌کنند که اسلام دین خشنی است و در قرآن نیز از جنگ زیاد سخن به میان اورده شده است.

ما نباید آن قدر ساده و دلسوز باشیم که تا کسی چنین ادعایی کرد، گمان کنیم “لابد نمی‌داند”؛ و بعد مترصد شویم که پاسخ مناسب دهیم تا بداند و روشن شود. آنها اگر بیشتر از ما ندانند که داعش‌ها را امریکا و انگلیس و اسرائیل درست کرده و به جان مسلمین انداخته‌اند، کمتر از ما نمی‌دانند.

در هر حال همین قدر که اسلام‌نشناسانِ اسلام‌ستیز چنین ادعا و ضد تبلیغی می‌کنند، خودش پاسخ کامل و جامعی است. بالاخره از “اسلام‌ستیز”، جز همین ستیز انتظار نمی‌رود.

الف – الحمدلله هم جمیع مسلمانان و علما و فقهای صالح، مخالفت خود را از همان ابتدا با القاعده، تکفیری، سلفی، داعش و هر اسم دیگری که بر این گروهک‌های تروریستی گذارده شود اعلام کرده‌اند، هم دیگر سران کشورهای غربی و دشمن، چون: امریکا، فرانسه و ایتالیا نیز رسماً اعلام می‌کنند که این گروهک ربطی به اسلام ندارد.

ب – هر کس مدعی شد که امثال داعش همان “اسلام واقعی” هستند، بفرمایید ده دقیقه راجع به اسلام حرف بزند؛ یا حتی ده دقیقه راجع به پیدایش این گروهک‌ها حرف بزنند؛ در جملات اول معلوم می‌شود که اصلاً نه اسلام را می‌شناسد و نه از سیاست چیزی می‌دانند و نه این گروه‌های تروریستی را می‌شناسند. پس چگونه قضاوت می‌کند که اسلام واقعی کدام است؟

ج – تنها کسانی که نمی‌دانند القاعده، طالبان، داعش و …، ساخته و پرداخته صهیونیسم بین‌الملل و مثلت امریکا – انگلیس و اسرائیل هستند، همین نادان‌هایی هستند که برای هیچ و بدون هیچ جیر و مواجبی، به عنوان ستون پنجم، به آنها خدمت می‌کنند.

د – آیا اینها حتی همان اخبار غربی‌ها را نیز نمی‌شنوند؟ در آن روزگار که داعش در سوریه با کشتار مسلمانان شکل می‌گرفت و مقامات سیاسی و نظامیِ امریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه و شیوخ خود فروخته عرب، رسماً و علناً از آنان حمایت کرده و برای‌شان پول، سلاح، حتی سلاح شیمیایی و … می‌فرستادند و می‌گفتند: ما از اینها تا برکناری بشار اسد و تجزیه سوریه دفاع می‌کنیم؛ این اسلام‌نشناسانِ اسلام‌ستیز، کجا بودند که دست کم از خودشان بپرسند: ” آیا این اسلام است و صهیونیسم از اسلام واقعی دفاع و حمایت می‌کند؟!”

ﻫ – بله، در اسلام واقعی، جنگ هست، صلح هم هست – قصاص هست / بخشش و عفو هم هست – شدت هست / انعطاف و نرمش هم هست – قطع ارتباط هست، مذاکره و معاهده هم هست …؛ چرا که انسان در زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی خود، با تمامی این موارد مواجه می‌شود و باید تکلیف الهی خود را در هر مقطع و موضعی بداند. اما همگان به صورت قطع و یقین می‌دانند که در اسلام واقعی، بلاهت، سفاهت، بی‌بصیرتی، بی‌خبری، ذلت، استثمار، بندگی غیر، خیانت، جنایت، خودفروشی، ستون پنجمی برای دشمنان …، آن برای اندکی چرب و شیرین دنیا که ظالمین آن را نیز به مزدوران خود نمی‌دهند و …، نیست و با شعارهایی مانند «اسلام خشن است»، مسلمانان واقعی فریب مستکبران استثمارگر و ظالم را نمی‌خورند.

و – در حالی وقیحانه شعار می‌دهند “اسلام خشن است”، که تمامی جنگ‌های بزرگ و کوچک دنیا را غیر مسلمانان [به ویژه امریکا، انگلیس، فرانسه، اسرائیل و …] به راه انداخته‌اند.

*- در سیاست نسل‌کشی مسلمانان، فرقی نمی‌کند در کجا، از بوسنی در اروپا گرفته تا میانمار در شرق آسیا – از کشورهای قلب آسیا، چون جمهوری اسلامی ایران، فلسطین، لبنان، غزه، عراق، افغانستان، پاکستان و … گرفته تا لیبی، مصر و یمن در آفریقا و …، مسلمانان را می‌کشند و می‌گویند: ” اسلام خشن است ” و جالب آن که گروه‌های تروریستیِ دست‌ساز آنها نیز فقط مسلمانان را قتل عام می‌کنند و باز آنها می‌گویند: “این همان اسلام واقعی است و اسلام خشن است”!

 

x-shobhe