• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

امام جمعه نوشهر :‌دشمن درصدد به انحراف کشاندن دانش آموزان در نظام اسلامی است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز این هفته و در ادامه عوامل زمینه ساز حادثه عاشورا در پی هفته های گذشته گفت: یکی از آن عوامل عمل نکردن خواص به تکلیف بود.

امام جمعه نوشهر حادثه تاریخی و انقلابی هشتم آبان ماه سال 1359 را مصادف با شهادت دانش آموز بسیجی شهید محمد حسین فهمیده در دوران دفاع مقدس دانست و گفت : امروز دشمن با بهره گیری از همه امکانات درصدد تهدید و به انحراف کشاندن افراد جامعه بویژه دانش آموزان در کشوراست.

حجت الاسلام مشایخ به مناسبت روز آمار و برنامه ریزی گفت: توسعه ی هر جامعه به اطلاعات دقیق و آمار و برنامه ریزی وابسته است و از مشکلات شهر های گردشگر پذیر مانند نوشهر آن است که امکانات و بودجه تنها برای جمعیت ثابت لحاظ می شود در حالی که گاهی با ورود مسافرین جمعیت شهر به بالای یک میلیون می رسد اما امکانات تنها برای 130 هزار نفر لحاظ شده است. در نتیجه اداره ی شهر مشکل می شود و از جمع آوری زباله و امنیت تا برق و آب و گاز و درمان و در همه ی زمینه ها مشکل پیدا می شود لذا انتظار این است که در بودجه نویسی و برنامه ریزی جمعیت شناور نیز لحاظ شود.

حجت الاسلام محمود مشایخ در خطبه های نماز جمعه نوشهر ، افزود :‌ در آن برهه زمان این شهید وارسته نارنجک را به خود بست و درمقابل تانک دشمن ایستاد و به شهادت رسید اما امروز دانش آموزان باید از نقشه های شوم دشمنان از جمله به راه انداختن شبکه های انحرافی خیلی هوشیار و مراقب باشند.
وی اظهارداشت : دست کم 36 هزار شهید دانش آموز در دوران هشت سال دفاع مقدس جانشان را تقدیم این انقلاب کرده اند اما امروز عرصه اصلی جهاد مقابله با هجمه فرهنگی است.
امام جمعه نوشهر گفت :‌ این قشر از جامعه هم اکنون باید با بصیرت و بدرستی اهدافی را که دشمن برای سلب هویت آن ها دارد، درک کنند و از انجام وظایفی که در نظام اسلامی برعهده دارند غفلت نکنند.
مشایخ همچنین با اشاره به نامگذاری هشتم آبان ماه به عنوان روز پدافند غیرعامل در کشور ، افزود :‌ پدافند غیرعامل در حوزه اقتصاد در حقیقت به معنای بی اثرکردن تحریم های دشمن است.
وی با اظهار این که باید بالاترین روحیه کار اقتصاد کشور را تقویت و پویا کرد ، گفت :‌ در توصیه های مقام معظم رهبری نیز تاکید شده که باید تلاش کنیم تا وابستگی اقتصادی خود را نسبت اقتصاد تک قطبی نفت کاهش دهیم و از بین ببریم.
او افزود : در حوزه فرهنگی هم باید باید ضمن حفظ اعتقادات برای دستیابی به اهداف پدافند غیرعامل در جامعه بیش از پیش تلاش کنیم .