• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

۱٫ از مردم عزیز و شریف ایران اسلامی که در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اقتدار اسلام و شیعه را به نمایش گذاشته تقدیر نموده و از دولت و همه مسئولین و دست اندر کاران امور خواسته می شود با نوجه به خیل عظیم عاشقان اباعبدا… در اربعین هر سال امکانات لازم رفاهی، بهداشتی، وسیله نقلیه زمینی و غیره جهت حضور گسترده تر عزاداران را فراهم نمایند.
۲٫ با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری بر اجرای اقتصاد مقاومتی جهت برون رفت از رکود و چالش اقتصادی در کشور ضمن تشکر از دولت محترم برای تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از سران محترم سه قوه خواسته می شود زمینه های اجرای اقتصاد مقاومتی را با استفاده از ظرفیت بسیج با تمام توان فراهم نموده تا شکوفایی اقتصادی در پرتو آن مشهود و ملت ایران را امیدوار و دشمن را نا امید گردانند.
۳٫ با توجه به خسارت طوفان در استان مازندران و آسیب منازل و مزارع کشاورزی و باغات در روستاها و شهرها دولت محترم نسبت به تامین هزینه های خسارت دیدگان تصمیم عاجل اتخاذ نماید.
۴٫ با توجه به تاکید رهبر فرزانه انقلاب به برنامه های دشمن برای نفوذ در دستگاه های امنیتی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور از سران محترم سه قوه و مسئولین ذیربط خواسته می شود که با تمام ابزار، امکانات و قدرت جلوی نفوذ دشمن جهت رخنه در ارکان نظام، ( مجلس شورای اسلامی و خبرگان) را گرفته و امید دشمن را به یاس تبدیل نمایند.
۵٫ با عنایت به نقش محوری و مهم شورای نگهبان در انتخابات، که مانع از استحاله تدریجی در هویت نظام بوده است. ائمه جمعه ضمن تاکید بر نظارت استصوابی شورای نگهبان که ضامن بقای اسلامیت نظام بوده، تضعیف شورای نگهبان در آستانه انتخابات را با هدف نفوذ دشمن در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی ارزیابی نموده از همه مسئولین و جناح ها و سلایق سیاسی خواسته می شود که از حرمت شکنی به میراث گرانقدر امام (ره) خوداری نموده و در اجرای قاطع قانون همکاری نمایند.
۶٫ بسیج، کارآمدترین نهاد ایفاگر نقش در (پیج تاریخی) و مبارزان اسلامی در صحنه جنگ با استکبار هستند با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به میدان داری نیروهای مومن و حزب الهی در دانشگاه ها از دولت محترم خواسته می شود فضای دانشگاه ها را در اختیار اساتید و جوانان دانشجوی مومن و انقلابی قرار داده و از حضور وابستگان به اندیشه های غربی و عوامل آنان جلوگیری به عمل آورد.
۷٫ با عنایت به نقش موثر امر به معروف و نهی از منکر در سعادت جامعه و با تشکر فراوان از نمایندگان محترم مجلس در تصویب قانون فریضه امر به معروف و نهی از منکر، از دولت محترم خواسته می شود ضمن حمایت، جهت اجرای این طرح قانونی، به دستگاه های ذیربط، از منکرات و نا هنجاری های اجتماعی فرهنگی جامعه جلوگیری و نیروی انتظامی و سایر متولیان امر به معروف و نهی از منکر را بیش از پیش مورد حمایت قرار دهند.
۸٫ در عصر علم و دانش و تکنولوژی، که ساخصه های پیشرفت یک کشور به حساب می آید ضمن تشکر از دولت محترم در ارتقای علم و پیشرفت علمی، انتظار است که با برنامه ریزی مدون زمینه پیشرفت رتبه علمی در دانشگاه ها را فراهم نموده و تا ایران همچنان به عنوان یک کشور اسلامی مقتدر و بالنده در دنیا معرفی گردد.
۹٫ با تقدیر و تشکر فراوان از فرمانده شجاع و انقلابی نیروی انتظامی سردار اشتری برای برخورد با هنجار شکنان به حریم حجاب و عفاف حمایت همه جانبه دولت، قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی را در اجرای این طرح خواستاریم.
۱۰٫ حمله و جنایت آل سعود به مردم عزیز یمن و حضور نظامی کشور ترکیه به کشور عراق را محکوم و از سازمان ملل می خواهیم که زمینه خروج هرچه زودتر آنان را از یمن و عراق فراهم نمایند.
۱۱٫ انتقام حماسه اربعین حسینی از شیعیان مظلوم نیجریه توسط ارتش نیجریه که به دستور آل سعود خون آشام انجام گرفته را محکوم و از دولت نیجریه می خواهیم که علامه شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه را هرچه زودتر از بند زندان آزاد نماید و پیکر شهدا را به خانواده هایشان تحویل و برای مجروحین و درمان آنها اقدام عاجل صورت گیرد.
۱۲٫ با عنایت تاکید مقام معظم رهبری که مذاکره امریکا و ایران برای نفوذ به ارکان تصمیم گیری کشور خواهد بود تاکید می کنیم مذاکره با امریکا فقط در چارچوب انرژی هسته ای بوده و هرگونه مذاکره با امریکا را محکوم می نمایم.
۱۳٫ انتخابات تجلی حضور یکپارچه ملت جهت تعیین سرنوشت و روز نو امیدی و یاس دشمنان نظام اسلامی است از همه مردیم شریف ایران اسلامی می خواهیم با حضور حداکثری در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ضمن انتخاب نامزد اصلح، اقتدار خود را به نمایش گذاشته و رهبری و امت اسلامی را امیدوار نمائید.
۱۴٫ استان مازندران یکی از استان های مستعد برای شکوفایی اقتصادی و صنعتی است و فقدان آن باعث رکود اقتصادی و فقر در جامعه شده است و تنها راه رشد اقتصاد این استان صنعتی شدن آن بوده دولت با برنامه ریزی صحیح و نمایندگان محترم استان نیز با پیگیری در مجلس راه های صنعتی شدن در استان لاله خیز مازندران را اقدام عملی نمایند.
۱۵٫ با توجه به اینکه مازندران به عنوان قلب مهم تولید برنج در کشور محسوب می گردد و کشاورزان با رنج فراوان برنج را برداشت می کنند متاسفانه هر ساله شاهد عدم توجه به زحمات طاقت فرسای کشاورزان هستیم، انشاء ا… دولت محترم با خرید مناسب برنج از برنج کاران حمایت مادی و معنوی خود را از آنان بعمل آورده را آلام بخشد.
۱۶٫ استان مازندران به خاطر شرایط مناسب آب و هوایی و تامین بخش مهمی از مرکبات کشور، از دولت مردان بویژه استاندار محترم می خواهیم زمینه صادرات مرکبات و خرید آن را فراهم نموده تا انگیزه باغداران برای تولید این محصول ارز آور فراهم گردد.
۱۷٫ ائمه جمعه استان انزجار و نفرت خود ملت ایران را از جنایت های داعش در کشور های سوریه ، عراق و یمن اعلان نموده و ضمن حمایت از دولت قانونی سوریه از همه سازمان های حقوق بشری و دادگاه های عالی می خواهیم کسانی که در پرورش داعشی های تروریست نقش داشته اند و جنایت کاران داعش را به جرم جنایت کاران جنگی محاکمه و شرشان را از سر مسلمانهن برای همیشه کوتاه نمایند.

ائمه جمعه استان مازندران