• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطبه های نماز جمعه مورخ 2/6/97

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 2/6/97 به منظور نزدیک بودن عید سعید غدیر خم به بررسی بحص غدیر ، امامت و ولایت پرداخت و گفت: الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است ، حکومت علی (ع) حکومتی با برنامه و قانونمند بود. حضرت علت پذیرش جکومت را امنیت و رفاه مردم بیان کرد و تمام تلاش دشمن این بود که ایشان موفق نشود و لذا آقا را ترور شخصیت کردند ، دوستان خوبش را مانند مالک اشتر شهید کردند و جنگ را به او تحمیل کردند. امروز دشمن دقیقا همین برنامه را با جمهوری اسلامی دارد ، تحمیل جنگ ، تحریم اقتصادی ، ترور شخصیت رهبری و ترور شخصیت های خوب نظام و …  .

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم هفته ی دولت را گرامی داشت و ویژگی های یک دولت کارآمد در نظام اسلامی را چنین برشمرد: 1- پرکار بودن  2- روحیه خدمت رسانی داشتن  3- شناسایی منابع مملکت و تبدیل منابع بالقوه به بالفعل  4- تداوم و استقامت در کار . حجت الاسلام مشایخ در ادامه ، شهید رجایی را الگویی مناسب برای تمامی مسئولین و کارکنان دولت دانست و گفت: اگر دولتمردان مقلد سیاسی ولی فقیه باشند همانطور که شهید رجایی مقلد امام بود ، یقیناً در کار خود موفق و پیروز خواهند بود. ایشان در ادامه از دیگر ویژگی های شهید رجایی را مدیریت جهادی ، دشمن شناسی ، حفظ ارزش ها و موضع گیری مناسب در برابر دشمنان دانست.

حجت الاسلام مشایخ در فراز پایانی سخنان خود در خصوص روز کارمند در این هفته گفت: اگر کارمند با دلسوزی و تمام وجودش به مردم و مملکت خدمت کند ، او کارمندی نمومه است. ایشان در ادامه به برخی از باید ها و نباید ها ی رفتاری کارمندان اشاره کرد و گفت: هر کارمند باید خود را جای ارباب رجوع قرار دهد تا ببیند دوست دارد چگونه با او رفتار شود. همچنین کارمند باید به ارباب رجوع احترام بگذارد و رویکرد او گره گشایی از مشکلات مردم باشد و هیچ کارمندی نباید سیاستش سیاست دفع الوقت باشد. یک کارمند نباید دنبال رانت ، رشوه و اختلاس باشد و اینگونه نباشد که کار آشنایان خود را را انجام دهد و کار سایرین را انجام ندهد. خلاصه کارمند نباید در مردم نارضایتی بوجود آورد و اگرنه خائن است. امام جمعه ی نوشهر در پایان گفت : هر کارمند باید بداند برای هرمیزی که پشتش نشسته است چندین شهید تقدیم کرده ایم.