• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 15/10/96 نمازگزاران را به تقوا و دوری از گناه سفارش کرد و در ادامه بررسی دعای عرفه گفت : اکمال دین به نصب امام و رهبری است و دین بدون رهبر کامل نیست همانطور که یک کشتی بدون ناخدا بی هدف است.
امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم از مردم مومن و عزیز شهر و استان برای شرکت در راهپیمایی روز چهارشنبه تشکر کرده و گفت: وضع معیشتی مردم موجب رخ دادن اتفاقات اخیر شد اما همچنین زمینه را برای ایجاد آشوب توسط فرصت طلبان بوجود آورد و ضد انقلابی ها و شورش گران مردم را بسیار تحریک کردند. در آمریکا و سازمان ملل درخواست برگزاری جلسه فوری علیه ایران کردند در حالی که آن ها نسبت به شورش و اعتراضات در فرانسه که اشد مجازات برای معترضین در نظر گرفته شد ساکت بودند. همه ی این ها نشان دهنده ی این است که دشمن بی کار ننشسته است. مدیریت ما باید مدیریت جهادی و داخلی باشد و مسئولین میبایست توجه ویژه ای به این وقایع داشته باشند. امام جمعه ی نوشهر در ادامه به برخی از راهکار های پیشنهادی اشاره کرد و گفت: تجمل گرایی و بی کفایتی برخی از مسئولین موجب نارضایتی های مردم شده است. مشکل صندوق ها و سپرده گزاری ها می بایست حل شود. کنترل نشدن شبکه های مجازی و اجتماعی یک مشکل در مملکت است. می بایست یک شبکه اجتماعی داخلی با حمایت مسئولین راه اندازی شده و مردم تشویق به استفاده از آن شوند. قیمت بنزین نباید افزایش یابد و برخی از بند های بودجه سال 97 می بایست اصلاح شود.
حجت الاسلام مشایخ در بخش بعدی سخنان خود گفت : اگر هشدار های دلسوزانه رهبر بیشتر مورد توجه مسئولین و مردم قرار می گرفت این اتفاق ها نمی افتاد. هشدار هایی چون اعتماد نکردن به غرب و رژیم های وابسته ی منطقه و ضرورت مبارزه با فساد و راند خواری و جلوگیری از راه های نفوذ فرهنگی و اجتماعی دشمن. حوادث اخیر حقانیت راه اقتصاد مقاومتی و جبهه ی کقاومت را اثبات کرد