• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه ی محور های خطبه نماز جمعه مورخ 1395/4/4

بسمه تعالی

حجۀ الاسلام والمسلمین حاج آقا مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در نخستین بخش از خطبه های نماز جمعه این هفته ، گفتند : 4 اصل همیشه مد نظر علی (ع) بوده است.

1- حفظ اسلام: در قصه ی سقیفه راضی شد همسرش فاطمه (س) سیلی بخورد ولی اسلام بماند. امام جمعه ی نوشهر گفت ، امروز حفظ اسلام در حفظ نظام جمهوری اسلامی است.

2- حفظ ارزش ها : علی (ع)  همه چیز را فدای ارزش می کرد اما امروز بعضی ها ارزش ها را نادیده می گیریند . رهبر انقلاب فرمود حقوق نجومی حمله به ارزش ها است. باید با آن برخورد شود.

3- عدالت: علی (ع) شهید عدالت است. نظام اسلامی برای تحقق عدالت به وجود آمد.

4- قانون: قانون اساسی ما برپرفته از قرآن است. متاسفانه بعضی پا روی آن می گذارند.

مشکل فتنه گران سال 88 این بود که به قانون تمکین نمی کردند. ولایت فقیه و شورای نگهبان قانون است. بعضی می خواهند تمکین نکنند . در قانون اساسی آمده رئیس جمهور بیش از دو بار پشت سر هم نمی تواند باشد ولی بعضی می خواستند رئیس جمهور مادام العمری درست کنند.

بعضی ضد ولایت و نظام شدند به خاطر اینکه رهبر انقلاب نگذاشت پا روی قانون بگذارند.

خطبه دوم

خداوند رهبر انقلاب را در 6 تیرماه سال 1360 از سو قصد منافقین حفظ و برای انقلاب ذخیره کرد. ( دست خدا بر سر ماست خامنه ای رهبر ماست )

7 تیر ماه سال روز شهادت آیت الله بهشتی روز قوه قضاییه است . رهبر انقلاب فرمود اقامه عدل ، قانون گرایی ، اصلاح مجرم و مبارزه با فقر و جهل و فرهنگ مبتذل و دستگیری مجرم از وظایف اصلی فوه قضاییه است.

دستگیری تروریست ها.تصمیم داشتند در تهران و جند نقطه ی کشور انفجار به وجود آورند که توسط سربازان گمنام دستگیر شدند. ضمن تشکر معلوم می شود هدف اصلی آنها ایران است ولی امنیت ما به برکت مجاهدان عزیز در سوریه و عراق است. بحرین از آیت الله شیخ عیسی قاسم حکومت ننگین آل خلیفه سلب تابعیت کرد ولی به 50 هزار نفر تابعیت داد . اما او در دل های شیعه است. راهپیمایی روز قدس آوار و سیلی است که رژیم صهیونیستی را نابود و توطئه های پچنهان سازش آنها با سران خائن عرب را آشکار و رسوا خواهد کرد.