• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

مبارزه با دشمن مرز نمیشناسد

حضرت آیت الله مشایخ امام جمعه محترم شهرستان نوشهر روز چهارشنبه مورخ 25/9/1394 در مراسم هفتمین روز شهادت پاسدار شهید اسلام شهید مدافع حرم مهندس مصظفی شیخ الاسلامی کندلوس شرکت نموده و طی سخنانی به تجلیل ……. شامخ شهید و شهادت پرداختند ایشان در فرازی از سخنان خود در بیان اینکه شهید شیخ و الاسلامی و سایر شهدای مدافع حرم به تأسی از حضرت عباس (ع) در حریم اهل بیت (ع) دفاع کردند گفت : حضرت عباس (ع) مجسمه ی غیرت دینی بود با همه وجودش از بیبی زینب (س) و بچه های امام حسین (ع) دفاع کرد. عباس (ع) کسی بود که از امام زمانش دفاع کرد در خط امامت و ولایت بود این بچه ها از حضرت عباس (ع) این غیرت را آموختند.

ما باید هدف آمریکا را بشناسیم تا بفهمیم که این بچه ها [ شهدای مدافع حرم ] چه کار کردند. هدف آمریکا حفظ اسرائیل است. هدف آمریکا تسلط بر منابع عظیم این منطقه است. هدف آمریکا به طور کل مدیریت منافعشان در منطقه است. میخواهد با ایجاد هرج و مرج ، جنگ نیابتی درست کردن. بر منافعشان مدیریت کند برای هر کشوری یک نسخه پیچیده است. از وهابیت افراطی ، از داعش و … استفاده میکند.

امام جمعه نوشهر در لزوم مبارزه با دشمن گفتند وظیفه ماست که :

  • دشمن را بشناسیم. آن موقعی پیروز میشویم که دشمن شناس باشیم.
  • وظیفه ی ما مقابله با دشمن است.

اینجا مقابله با دشمن مرز، دیگر معنا ندارد. مبارزه با دشمن مرز نمیشناسد. دشمنان ما تمام دین و هستی ما را هدف گرفته اند اگر از دینمان دفاع نکنیم چه مسلمانی هستیم؟ اگر ما با آنها در آنجا نجنگیم مجبوریم در داخل خاکمان با آنان مبارزه کنیم. دشمن با همه ی وجودش به میدان آمد تا همه ی هستی ما را نشانه بگیرد و از بین ببرد. قربان بصیرت این جوان ها که خوب شعاری را اختیار کردند « نحن عباسک یا زینب » آری ما همه عباس توایم یا زینب (س).

ایشان در فراز پایانی سخنان خود تاکید کردند و گفتند: ما زمانی میتوانیم نقش شهدای مدافع حرم را بشناسیم و شعارشان را بفهمیم که اهداف آشکار و پنهان آمریکا را بفهمیم.

 

IMG_2393 IMG_2397