• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

ازمُحرم تا مَحرم فرق یک نشانه است

مُحَرم بهانه است، باید مَحرمِ حسین باشی و دردهای زینب

آری! باید مَحرم باشی تا در قافله حسین(ع) و زینب(س) مُحرِم شوی. شرح کربلا عظیم است و سنگین و درک آنرا جز اهل معرفت درنیابند.

به گزارش نوشهرآدینه، مُحَرم که جای خود دارد. باید مَحرم باشی، مَحرم دردهای حسین(ع) و ناله های زینب(س). باید مَحرم اشک های رقیه(س) سه ساله باشی. باید با اشکهایت برایشان سینه بزنی.

خوب که مَحرم باشی عزیز میشوی، عزیز حسین(ع) و اصحابش. ماه سیاه پوش شده است، برای عزیزی که هنوز هم که هنوز داغش بر دلِ زمین و آسمان مانده است.

عجب صبری دارد زمین. نه میتواند بغض کند ونه می تواند بگیرد تاکمی سبک شود. بردوشش حسین (ع) قتیل العبرات شد. مصیبت انقدر سنگین بود که حتی نتوانست بدن چاک، چاک حسین(ع) را از چشم حرامیان مخفی کند. امروز باید روضه بخوانی، روضه بخوانی برای علمدار کربلا، باید بخوانی (ای اهل حرم میرو علمدار نیامد). باید روضه بخوانی برای صبوری های زینب(س)، برای غم های دل کوچک رقیه(س)؛ برای دست هایی باید روضه بخوانی که دیگر جسم پدر را لمس نخواهند کرد. باید بخوانی برای تب دار کربلا. باید روحت را روانه ی کربلا کنی تا ببینی تیر سه شاخه چگونه گلوی نازک شش ماهه رباب را درید. باید ببینی که ارباب چگونه ذره، ذره بدنش زیر سُم ستوران به خاک تقدیم شد.

آری! باید مَحرم باشی تا در قافله حسین(ع) و زینب(س) مُحرِم شوی. شرح کربلا عظیم است و سنگین و درک آنرا جز اهل معرفت درنیابند. اشک های زینب قرار نیست برای هر نامحرم بی دلی گفته شود. خطبه های شیر زنی چون زینب(س) را هر گوشی یارای شنیدن نیست. بدان هر چقدر هم که مقتل بخوانی کافی نیست، وقتی در دلت عشق حسین(ع) جای نگرفته باشد. عشق حسین(ع) باید آمیخته شود با گوشت و استخوانت و بعد تزریق شود به خونت تا وقتی سینه میزنی بند، بند رگهایت حسین(ع) را صدا بزنند. حسین(ع) را با معرفتی دلی میتوانی درک کنی، آنوقت است که اشکهایت جاری میشود؛ میلغزد روی سنگفرش صورتت و ترمی کند دلِ مرده ی سینه ات را. عشق حسین(ع) غوغا می کند، شوربه پا می آفریند.

هنوز هم اگر خوب گوش کنی میشنوی صدای حسین(ع) را که می گوید: (هل من ناصرینصرنی)

کرب و بلا هیچوقت تکراری نمی شود، اگر بارها مصیبتش را بشنوی. داغ مصیبت همیشه تازه است حتی اگر سالها و یا هزاران سال بگذرد. امروز مُحرم شو از همینجایی که هستی. دلت را گره بزن به مِهر حسین(ع). مگر نه اینکه گفتنداند: دل به دل راه دارد. تو سلام بده به ارباب بی کفن، ارباب خودش علیک می دهد به احترام مهمانش.

فکر همین شعرم که بی تو سروده شود…